Osmaniye SİMYA Koleji yeni eğitim-öğretim dönemine start verdi

simya koleji açılışıÖzel Osmaniye SİMYA Koleji, düzenlenen açılış töreni ve Ferhat Göçer konseri ile yeni eğitim-öğretim yılına start verdi.

Osmaniye’nin Toprakkale yolu üzerinde, Asri Mezarlık karşısında geniş bir alan üzerine inşa edilen SİMYA Koleji’nin açılış töreni yapıldı. İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu’nun yaptırdığı duanın ardın açılış kurdelesi Valimiz Ömer Faruk Coşkun ve Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu ile katılımcılar tarafından kesildi. Ardından Özel SİMYA Koleji Kurucu Müdür ile Okul Yönetimi tarafından misafirlere okul binası gezdirildi ve tanıtımı yapıldı.

Simya Koleji Kurucu Müdürü Muzaffer Satan “Önce insan, Önce eğitim” anlayışı ile yola çıktıklarını ifade ederek, “Beşikten mezara kadar eğitim” gerektiğine inandıklarını söyledi ve “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı en iyi ve sağlıklı şekilde eğitim ve öğretime hazırlamak, önce insanlık, sonrasında ülkemiz adına başarıları da beraberinde getirecektir” dedi.

18 KİŞİLİK SINIFLARDA EĞİTİM

Osmaniye’de yeni eğitim-öğretim yılında hizmet verecek olan SİMYA Koleji’nin öğrenci kapasitesinin 1140 kişilik olduğu belirtilirken, okulun 48 derslikten oluştuğu ve sınıfların öğrenci kapasitesinin ise 18 kişilik olduğu vurgulandı.

Okulda; Çocuk Üniversitesi bölümünün 140, İlkokul bölümünün 300, Ortaokul bölümünün 300, Lise bölümünün (Fen ve Anadolu Lisesi) 400 kapasiteli olduğu kaydedildi.

Okulun derslikleri, yemekhanesi, mutfağı, toplantı ve konferans salonları, kantin ve benzeri birimleri ile ilgili de bilgilendirme yapıldı.

Osmaniye SİMYA Koleji’nin 18 milyon TL’lik bir yatırım olduğunu belirten Kurucu Müdür Muzaffer Satan, yeni eğitim-öğretim yılına 50 öğretmen ve 30 kişilik hizmet personeli ile hazır olduklarını söyledi.

Çeşitli ikramların da yapıldığı açılışın ardından okul bahçesinde sanatçı Ferhat Göçer halk konseri verdi ve misafirlere coşkulu dakikalar yaşattı.

Ali Celal KAYMAK