Osmaniye SİMYA Koleji ile farkındalık gösterecek

simya kolejiOsmaniye merkezde özel Osmaniye SİMYA koleji, yeni eğitim-öğretim yılında hizmete vermek için hazır hale getirildi.

Osmaniye’nin Toprakkale yolu üzerinde, Asri mezarlık karşısında geniş bir alan üzerine inşa edilen SİMYA Koleji’nin açılışı 5 Eylül 2019 Perşembe günü saat:17.00’de gerçekleşecek. Açılış programının ardından saat: 19.30’da ise okul bahçesinde sanatçı Ferhat Göçer halk konseri verecek.

Osmaniye özel SİMYA Koleji Kurucu Müdür ile okul yönetimi medya mensupları ile kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Toplantının ardından okul binası ve derslikler ile diğer hizmet birimleri gezildi.

Simya Koleji Kurucu Müdürü Muzaffer Satan okul hakkında medya mensuplarını bilgilendirerek, “Önce insan, önce eğitim” anlayışı ile yola çıktıklarını söyledi.

Satan, “Beşikten mezara kadar eğitim” gerektiğine inandıklarını belirterek, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımı en iyi ve sağlıklı şekilde eğitim ve öğretime hazırlamak, önce insanlık, sonrasında ülkemiz adına başarıları da beraberinde getirecektir.”dedi.

OKUL KAPASİTESİ 1140 KİŞİLİK

Osmaniye’de yeni eğitim-öğretim yılında hizmete girecek olan SİMYA kolejinin öğrenci kapasitesinin 1140 kişilik olduğu belirtilirken, okulun 48 derslikten oluştu, sınıfların öğrenci kapasitesinin ise 18 kişilik olduğu vurgulandı.

Okulda, Çocuk Üniversitesi bölümünün 140, İlkokul bölümünün 300, Ortaokul bölümünün 300, Lise bölümü (Fen ve Anadolu Lisesi) 400 olduğu kaydedildi.

Okulun derslikleri, yemekhanesi, mutfağı, toplantı ve konferans salonları, kantin ve benzeri birimleri gezen medya çalışanları bilgilendirildi.

Osmaniye SİMYA kolejinin 18 milyon TL’lik bir yatırım olduğunu belirten Kurucu Müdür Muzaffer Satan, yeni eğitim-öğretim yılına 50 öğretmen ve 30 kişiden hizmet personeli ile hazır olduklarını söyledi.

Okul kurucu Müdürü Satan, açılış programı ile halk konserine tüm Osmaniyelileri beklediklerini de sözlerine ekledi. Mustafa BARDAK