OSMANİYE ŞEHİTLERİNİ UNUTMADI

sabah namazı şehitler yad edildi (5)Sabah namazı öncesi başlayan program sabah namazı sonrası da devam etti. Okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ve duaların ardından Büyük Caminin bahçesine kurulan çadırda vatandaşlara çorba ikram edildi.

BİR YOLCUYA

Dur yolcu! bilmeden gelip bastığın Bu toprak, bir devrin battığı yerdir. Eğil de kulak ver, bu sessiz yığın Bir vatan kalbinin attığı yerdir.

Bu ıssız, gölgesiz yolun sonunda, Gördüğün bu tümsek, Anadolu’nda, İstiklal uğrunda, namus yolunda Can veren Mehmet’in yattığı yerdir.

Bu tümsek, koparken büyük zelzele, Son vatan parçası geçerken ele, Mehmed’in düşmanı boğduğu sele Mübarek kanının akıttığı yerdir.

Düşün ki, haşrolan kan, kemik, etin Yaptığı bu tümsek, amansız çetin. Bir harbin sonunda bütün milletin Hürriyet zevkini tattığı yerdir…

Necmettin Halil ONAN

Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında tüm şehitler dualarla anıldı.

Osmaniye Belediyesi’nin destekleriyle Osmaniye Gençlik Eğitim Derneği (OGED)’nin Envar-ül Hamit (Büyük) Camiinde düzenlediği ‘Osmaniye Şehitlerini Yâd Ediyor’ programı yoğun katılımla gerçekleşti.

Sabah namazı öncesi başlayan program sabah namazı sonrası da devam etti. Okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ve duaların ardından Büyük Caminin bahçesine kurulan çadırda vatandaşlara çorba ikram edildi.

Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Osmaniye Şehitlerini Yad Ediyor’ programına Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye Milletvekilleri İsmail Kaya ve Mücahit Durmuşoğlu, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, siyasi parti İl, İlçe başkanları ve temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Hasan KILIÇ