OSMANİYE ŞEHİDİNİ GÖZYAŞLARI İLE UĞURLADI

 

sehit fotoÖnceki gün Mardin’in Derik ilçesinde teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının asker ve korucuları taşıyan minibüsün geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu meydana gelen patlamada şehit olan Uzman Jandarma Çavuş Sedat Yıldız, memleketi Osmaniye’nin Toprakkale ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

28 yaşındaki Şehit Sedat Yıldız’ın şehadet haberi, anne Kafiye, baba Fahri ve ağabeyi İsmail Yıldız’a askeri yetkililer tarafından verildi. Acı haber ile fenalık geçiren anne Kafiye Yıldız, ambulansla hastaneye kaldırılırdı. Kalp rahatsızlığı olan baba Fahri Yıldız’a ise sağlık görevlileri tarafından ambulansta müdahale edildi. Şehidin evinin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı. Haberi duyan mahalle sakinleri şehidin evine geldi. Şehidin yakınları taziyeleri kabul etti.

Adana Havalimanı’ndan alınan Yıldız’ın cenazesi, ambulansla Toprakkale ilçesi Göçmenler Mahallesi’ndeki baba evinde getirildi. Burada helallik alınmasının ardından şehidin cenazesi törenin yapılacağı Karataş Mezarlığı’na götürüldü.

Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutunu askerlerle beraber omuzlayan anne Kafiye Yıldız, bir süre sonra fenalık geçirerek bayıldı. Anne Yıldız’a asker ve sağlık görevlileri müdahale etti.
Şehidin cenazesinin getirilişi sırasında vatandaşlar “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları atarak, tekbir getirdi. Yakınlarının yardımıyla güçlükle ayakta durabilen baba Fahri ve ağabey İsmail Yıldız ile şehidin yakınları gözyaşı döktü.
Osmaniye İl Müftüsü Ramazan Çortul‘un kıldırdığı cenaze namazı sonrası şehidin cenazesi, Göçmenler Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Törene, şehit Yıldız’ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra, Osmaniye Valisi Kerem AlAK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, MHP Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Erkan Olgay, Osmaniye Belediye Başkan Vekili Mehmet Kamil Kadıoğlu, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şubesi Başkanı Durmuş Öksüz, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı.

Mardin’in Derik ilçesinde teröristlerce yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının patlaması sonucu 3 asker şehit olmuş, 2 korucu ile 5 asker de yaralanmıştı.

Ali Celal KAYMAK