Osmaniye şehidini gözyaşları ile uğurladı

 

6Hakkari’nin Çukurca İlçesi Güven Dağı bölgesinde PKK’lı teröristlerin havanlı saldırısında şehit olan Komando Uzman Çavuş 27 yaşındaki Ahmet Yılmaz, memleketi Osmaniye’de gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Ahmet Yılmaz’ın naaşı ilk olarak Rahime Hatun Mahallesi’ndeki baba evine getirilerek helallik alındı. Daha sonra Asri Mezarlık Cami’ne getirilen şehit Ahmet yılmaz için burada İl Müftüsü Ramazan Çortul tarafından cenaze namazı kıldırıldı. Cenaze namazına Vali Kerem Al, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Tevfik Erkan Olgay, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu ve Ruhi Ersoy, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, Türkiye Harp malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şube Başkanı Durmuş Öksüz, askeri ve sivil erkan ile şehidin ailesi ve yakınları ile çok sayıda Osmaniyeli katıldı.

Şehidin kardeşi gözyaşlarına boğularak, “O ölmedi, komando o komando” diye ağıt yaktı. Eşinin fotoğrafını kucağında taşıyan şehit eşi Esra Yılmaz ise “Ben doyamadım, topraklar doysun. Ben yandım, Allah da onları yaksın” diye gözyaşı döktü. Bu arada Şehidin 3 aylık kızı Ecrin ise herşeyden habersiz bir bayan polisin kucağında uyudu. Şehit Ahmet Yılmaz’ın 3 aylık bebeği Ecrin’i de göremeden şehit olduğu öğrenildi. Emekli baba İrfan ve anne Kezban Yılmaz da gözyaşlarına boğuldu. Evli ve 3 yıllık asker olan şehit Ahmet Yılmaz, Osmaniye Şehitliği’nde gözyaşları arasında toprağa verildi. Şehit Yılmaz, Osmaniye’nin 240. Şehidi oldu.

Ali Celal KAYMAK