Osmaniye Kadın Spor destek bekliyor

OSMANİYE KADIN SPORTürkiye Kadınlar Futbol 2. Lig ekiplerinden Osmaniye Kadın Spor, 2019-2020 sezonunun ilk maçında kendi evinde konuk ettiği Kayseri Gençlerbirliği takımına 8-0 mağlup oldu.

Kadınlar 2. Ligi’nde 2019-2020 sezonu hafta sonu oynanan 1. hafta maçları ile başladı. Ligin ilk maçında evinde oynayan Osmaniye Kadın Spor, Kayseri Gençlerbirliği takımına 8-0 gibi farklı bir skorla mağlup olarak lige moralsiz başladı.
Osmaniye Sentetik Sahada oynanan karşılaşmada Kayseri Gençlerbirliği’ni galibiyete taşıyan golleri Elvin Kılınç (3), Mine Okaytu (2), İrem Barut, Aleyna Gültekin ve Saniye Aslano kaydetti.

Osmaniye Kadın Spor Kulüp Başkanı Erdal Kırıkkanat, “Çok zor şartlarda çıktığımız ilk maçta 2001-2004 doğumlu Osmaniyeli kızlarımızla (Forma emanet- antrenmansız- en yetkiliden başlayarak birçok ‘kapat kulübü bırak bu işi’ diyene kadar müthiş bir maddi ve manevi baskı altında ve saat 12.00’da güneşin en şiddetli olduğu zaman diliminde kızlarımız ‘gözlerimiz yanıyor başkanım, gözümüzü açamıyoruz’ dediği bir saatte oynanan maçta) ilk yarısı 2-0 biten maçta maalesef 8-0 yenildik. Bu hafta Aydın deplasmanına gitmemiz gerek ama maalesef şu gün için gitmemiz imkansız gözüküyor. Şuna başvur demeyin, çünkü her tarafa başvurduk. Osmaniye demek ki KADINA karşı. Osmaniye’mize çok ama çok teşekkür ederiz. IYİ Kİ OSMANIYELİYİM, İYİ Kİ OSMANİYEDE YAŞIYORUM” diye sitemli bir konuşma yaptı.

Ali Celal KAYMAK