OSMANİYE İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALAR ANLATILDI

AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı YapıldıAk Parti Osmaniye İl Danışma Meclisi toplantısı “OSMANİYE için inandığın yolda yürü” sloganı ile yapıldı.Yapılan ve planlanan çalışmalar anlatıldı.

Cebelibereket Kültür Merkezi’nde düzenlenen İl Danışma Meclis Toplantısı’na;AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir, AK Parti Osmaniye Milletvekilleri İsmail Kaya ve Mücahit Durmuşoğlu, İl Başkanı Hamza Tor, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Ali Gizlice, Merkez ilçe Başkanı, Kadın Kolları, Gençlik Kolları Başkanı, ilçe başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve partililer ile Belediye Başkanları katıldı.

İl Danışma Meclisi Toplantısı kapsamında konuşma yapan Milletvekili İsmail Kaya “Genel merkez teşkilat başkanlığı görevine geldiği günden buyana, gecesini gündüzüne katarak, Türkiye’nin tüm illerini tek tek dolaşan, dün Türkiye’nin bir ucu Manisa’da, önceki hafta Çankırı, Kastamonu, ondan önceki hafta Adıyaman ve Gaziantep şimdi de Adana, Osmaniye, Hatay programı çerçevesinde bizlerle bir arada olan, her hafta sonu Türkiye’nin dört bir yanını dolaşan, bugünde Osmaniye’mize teşrifleriyle bizleri onurlandıran, çok değerli teşkilat başkanımız ve İstanbul Milletvekilimiz Erkan Kandemir beye ve başkan yardımcılarımıza huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum” ifadelerinde bulundu. Milletvekili Kaya konuşmasına şöyle devam etti:

“Bizlerde göreve geldiğimiz günden bu yana TBMM çatısı altında genel kurul çalışmalarımızdan arta kalan zamanlarda, sürekli hemşerilerimiz ile bir araya geliyoruz. Teşkilatlarımızın bizlere yapmış olduğu programlar dâhilinde, ilimiz merkez ve ilçelerinde hemşerilerimiz ile bir araya geliyoruz. İlimize yapılan yatırımları anlatıyor, ihtiyaçları belirliyor ve Ankara’da Sayın Milletvekilimiz Mücahit Durmuşoğlu bey ile bakanlıklarda adeta kapı kapı dolaşarak, ilimize gelecek olan yatırımların takipçisi oluyoruz. Değerli dava arkadaşlarım, size dün gerçekleşen bir olayı anlatmak istiyorum.

Dün Ankara’dan karayolu ile geldim. Ulukışla Eminlik mevkiinde zincirleme trafik kazası sebebi ile yol kapanmıştı. Yol açma çalışmaları devam ediyordu, ancak beklemek istemeyenleri otobandan normal yola yönlendirdiler. O Pozantı Ulukışla arasındaki yolu hepiniz bilirsiniz, unutanlar da vardır gerçi. Gençlerden hiç bilmeyenler de var. Tek şerit yol, kıvrım kıvrım, önünüze bir tır geldiyse 40’la 50 ile yarım saat, 1 saat yol gitmek zorunda kalıyorsunuz. Benzinlikte mola için durduğumuzda benim milletvekili olduğumu bilmeyen bir vatandaş; ‘Şu Otobanı Yapanlardan Allah Razı Olsun, Bu Yollarda Yıllarca Eziyet Çekmişiz’dedi. Ben de bunu size iletmek istiyorum. O dua sizlere değerli başkanlarım, sizlerden Allah razı olsun. Sizlerin sayesinde, milletimizden aldığımız destek ile Ak Parti iktidarları olarak çok güzel hizmetler yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz inşallah.”

Konuşmasına devam eden Kaya “Sayın Cumhurbaşkanımız her fırsatta dile getiriyor; yaptığımız hizmetleri tekrar tekrar anlatmalıyız diyor. Biz de ilimize ve ülkemize yapılan yatırımları teşkilatlarımızla birlikte kapı kapı dolaşarak, gece gündüz demeden anlatacağız. Bu bizim asli görevimiz.

Ancak şunu çok iyi biliyoruz; biz yaptığımız yatırımlara göre oy alsak yüzde 99 oy almamız lazım. Çünkü ayrım yapmadan ülkemizin her yerine hizmet götürüyoruz. Bunun yanında yapmamız gereken, gönüllere de girmektir. Kendimizi doğru anlatmamız gerekiyor. Bunun da bilincindeyiz.Ben burada teşkilat başkanımızın huzurunda her seçimde kapı kapı dolaşan, gecesini gündüzüne katan, işinden gücünden ailesinden fedakârlık yaparak bu dava için koşturan mahalle ve köy başkanlarımıza, ilçe başkanlarımıza, kadın kolları ve gençlik kolları teşkilatlarımıza çok teşekkürü bir borç biliyorum.

Tarihinde ilk kez iki belediyenin ikisini birden kazanan Sumbas İlçe başkanımız Erol Kaplan ve ekibine,Yine 3 dönem üst üste ilçe başkanlığımızı yapan bir dönem ara verdikten sonra tekrar ilçe başkanlığımıza getirilen, yaşça en büyüğümüz ama gönlü en genç olan Bahçe İlçe Başkanımız Mehmet Açıkgöz’e, üst üste 3 dönem ilçe başkanlığımızı yapan Düziçi İlçe Başkanımız Mustafa Taman’a, en genç ilçe Başkanımız olan Hasanbeyli İlçe Başkanımız Mustafa Yılmaz’a, en büyük ilçemizin yükünü omuzlayan Kadirli İlçe Başkanımız İsmail Oruç’a, Çiçeği burnunda olan Toprakkaleİlçe Başkanımız Mehmet Kanat’a ve İlimizin gözbebeği olan Merkez İlçe Başkanımız Hanifi Zaimoğlu’na, Bunların hepsinin başında da İlimizdeki birlik ve beraberliği saylayan, partimizin kuruluşundan bugüne kadar görev yapan başkanından yönetim kurulu üyesine kadar herkese saygı da kusur etmeyen, onlarıda her programa davet eden, bu partide kurucu gençlik kolları başkanlığından başlayarak bir çokkademede görev yaparak bu günlere kadar aralıksız partimize ve davamıza hizmet eden İl Başkanımız Hamza Tor’a teşekkür ediyor,Milletvekili olarak da 7 gün 24 saat teşkilatımızın emrinde olduğumu bildirerek, hepinizi saygı sevgi ve hürmetle selamlıyorum” şeklinde konuştu.

Ali Celal KAYMAK