OSMANİYE GELECEĞE TAŞINIYOR!..

 

Kadir Kara22 Seçilen bir Belediye Başkanının yapacağı iki şey vardır. Ya geçmiş geleceğin aynasıdır deyip, hizmetten uzak gününün dolmasını bekleyecek, eski köye yeni adet mi getireceğim mantığıyla hareket edecek. Yada hiç kimsenin düşünemeyeceği projeleri hayata geçirmek için başkenti aşındıracaksın. Kadir Başkan ikinci şıkkı yaptı. Hiçbir zaman koltukta oturan bir Başkan olmadı. Hep yönettiği kente nasıl hizmet getiririm diye çalıştı.

Biz!.. Göreve “Osmaniye’liye söz Osmaniye’ye gönül verdik” diye başladık. Biz!.. Yapacağımız hizmetler konusunda “hiç bir bahanenin arkasına saklanmayacağız. Kentimiz ve kent insanımız için ne gerekiyorsa onu yapacağız” dedik. Biz!.. “Hayatın her alanında doğumdan ölüme kadar vatandaşımızın yanında olacağız dedik” Biz!.. “Allah’a şükürler olsun ki, projelerimizin hepsini birer birer hayata geçiriyor ve yaptığımız hizmetlerin hazzını yaşıyoruz” dedi Başkan KARA.

Kadir KARA öncelikle Kentin gelişmesi için Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşümünü Osmaniyede başlattı.

BÜYÜK ŞEHİR OLMA YOLUNDA BÜYÜK ADIMLAR ATILDI

Osmaniye’nin sağlıklı bir şekilde büyümesi için Kadir KARA 2015 yılında imar çalışmalarına başladı. Aynı zamanda başlatılan yeni imar planını sektörde faaliyet gösteren oda ve sektör temsilcileriyle fikir alışverişinde bulunularak gerçekleştirildi.

Osmaniye Belediyesi tarafından 2015 yılında başlatılan yeni imar planı oluşturmak için 8 bin hektar alanda hali hazır harita çalışması ve imar planında esas jeolojik jeoteknik etüt çalışması yapıldı.

Büyümek her kentin en doğal hakkı olduğu gibi Osmaniye’nin de hakkıdır diye düşünüyorum. Hatta büyümek, gelişmek her kent için amaç olmalı diyorum. Ancak büyümenin faturasını, büyümeye neden olan yatırım projesi içerisinde çözebilecek yönetmelikler hazırlayarak imar hareketleri yönlendirilmelidir. Bunu yapmak içinde hedefi büyük olan şehrin, cesaretli kararlar alabilen, kenti için gözünü budaktan esirgemeyen bir Belediye Başkan’ına ihtiyaç vardır.

İşte tam burada bahsettiğimiz Başkan profili bizi Kadir KARA’ya götürüyor. Kadir Başkan bu zamana kadar yaparım dediklerini hiç bir bahane üretmeden, kentin gelişmesi, kent insanının rahat edebilmesi için yaptı ve bir kısmını da yapmaya devam ediyor. “Osmaniye benim Şehrim, Osmaniye benim geleceğim” dedi. Evet Osmaniye benim şehrim, benim geleceğim, çocuklarımızın geleceğidir.

Kadir Başkan “Ben bilirim” dediğinde bilir ama yapamaz, muhalefet belediyesi para yok, pul yok diye düşünmüştük. Başkan KARA bizim düşüncelerimizi sanki okumuşçasına “muhalefet belediyesi de olsam, gerekirse aylarca makam koltuğunda oturmadan şehrimden ayrı kalarak, ilgili bakanlıklarla diyalog kurarak projelerimi hayata geçireceğim” diyerek iktidar belediyelerinin bile yapamadıklarını yaptı.

Kentimizi geleceğe taşıyacak yeni imar planı daha nitelikli yaşam oluşturulması amacıyla yapıldı. Osmaniye’nin çehresi değişecek, kentin ihtiyaçları karşılanacak, kentsel gelişim çağdaş bir anlayışla sürdürülecek, Osmaniye daha sağlıklı büyüyecek, yıllardır süre gelen çarpık kentleşme son bulacak, yollar genişleyecek, kentimiz yeşil alanlara kavuşacak.

Başkan KARA bu projeyle “ESKİ KÖYE YENİ ADET” getirdi. Yıllardır çarpık kentleşmeden kurtulamayan Osmaniye’nin önünü açtı. Bu imar planı hakkında bilgi almak isteyenler için Osmaniye Belediyesi tarafından imar planı bilgilendirme masası kuruldu. Vatandaşlar Belediye hizmet binası giriş katında askıya çıkan yeni imar planı ile ilgili İmar Müdürlüğü teknik personellerden bilgi alabilecekler.

Osmaniye Belediyesinin diğer hizmetlerini ise istediğiniz yerden, istediğiniz şekilde takip edebilirsiniz. İsterseniz bizzat yerinde görerek, isterseniz Osmaniye Belediyesinin sosyal medya hesabı üzerinden takip edin.

Daha fazla mutluluk, daha fazla heyecan, daha fazla hizmet bu noktada. Kısacası hayata dair herşey, Osmaniye Belediyesinde.

MUTLULUKLAR MUTLU ŞEHİR..

İbrahim SEYREK