OSMANİYE GAZETECİLER CEMİYETİ (OGC) YEREL MEDYA ÖZENDİRME YARIŞMA DUYURUSU

OGC’nin Yerel Medya Özendirme Yarışma tarihi değiştiOGC’nin Yerel Medya Özendirme Yarışma tarihi değişti.

Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti (OGC), kuruluşunun 27. yılı nedeniyle “Yerel Medya Özendirme Yarışması” düzenledi. Daha önce 10 Eylül olarak açıklanan yarışma son başvuru tarihi de OGC eski başkanı Gökhan Erkmen’in vefatı dolayısıyla değişti.

Osmaniye merkez ve ilçelerindeki medya çalışanlarının katılabileceği yarışmaya katılım koşulları da belirlendi. Yarışmaya katılmak isteyen medya çalışanları, eserlerini en geç 6 Kasım 2017 günü mesai saati bitimine kadar Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreterliği’ne ulaştırmış olmaları gerekiyor. Ödüller ise; 24-25 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleşecek olan “Uluslar arası” bir etkinlik kapsamında sahiplerine verilecek.

Yarışmaya katılmak isteyenler; 01.01.2016 ile 31.12.2016 tarihleri arasında Osmaniye il merkezi ve ilçelerindeki yerel basında yayınladıkları eserleri ile katılabilecekler.

NASIL KATILINACAK?

Gazete veya dergiler için; 2016 yılı içerisinde yayınlanan ve yarışmayla ilgili eserinizle ilgili gazete ile birlikte başvuruda bulunulacak. Gazete veya dergideki hangi kategoride başvuru yapıldığını belirten bir başvuru dilekçesi yazılarak, eserlerle birlikte teslim edilmiş olacak.

Gazete veya dergide “konuk yazar” ise eğer (Sorumlu Yazı işleri Müdürü tarafından) bilgilendirme yazısı eklenmesi gereklidir.

YARIŞMAYA KATILIM KOŞULLARI

1- Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri ile Üst Kurul Delegeleri yarışmaya katılamazlar.

2- Katılımcı kişi, en fazla iki ayrı kategorideki eserle başvuru yapabilir (Gazete veya Dergi olarak aynı kategoride katılamaz).

3- Yarışmaya yerel yayın yapan medya organlarında çalışan kişiler başvurabilir.

4- Katılımcı, sadece kendi eseri ile katılabilir. Başka kişiler adına başvuru yapılamaz!

5- Osmaniye ili dışından yapılan başvurular kabul edilmez.

YARIŞMAYA KATILIM DALLARI

1- GAZETE ve DERGİ;

a- Haber dalı

b- Röportaj dalı

c-  Haber Fotoğraf dalı

d- Spor Haberi Fotoğraf dalı

e- Sayfa Düzeni- Mizanpaj dalı

f-  Köşe Yazısı dalı (periyodik olarak yazılması, üç ayrı tarihli yayının gösterilmesi gerekmektedir).

g-  Özel Haber dalı

h- Kültür- Sanat Sayfası dalı

ı- Eğitim- Sağlık Sayfası dalı

2- RADYO HABER-PROGRAMI;

Radyo Haber Programı (eğitim, sağlık, kültür-sanat, toplumsal hafıza vb konularda halkı eğitici sosyal içerikte olan programlar) dalında katılan eserlerin müzik kısımlarının çıkartılarak katılımları gerekmektedir. Programların süresinin en fazla 45 dakika, gönderilen dosyaların MP3 formatında olması gerekmektedir.

3- TELEVİZYON HABER-PROGRAMI;

Televizyon Haberi dalında katılan eserlerin süresinin en fazla üç dakika olması, dosyaların MP4 formatında hazırlanması gereklidir.

4- YEREL İNTERNET HABER SİTESİ;

İnternet Haber Sitesi dalında başvuran web sitelerinin 2016 yılı içerisinde açılmış olması ve İnternet Haber Sitelerinin içeriklerinde ağırlıklı olarak yerel ve bölgesel haber olması gerekmektedir.

5- GAZETECİ GÖKHAN ERKMEN ÖZEL ÖDÜLÜ;

29 Ağustos 2017 günü kaybettiğimiz OGC’nin bir önceki Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Erkmen’in anısına da Özel Ödül verilecektir.

Katılımcıların eserlerini belirlenen tarihe kadar ulaştırmış olmaları gerektiğini vurgular, başarılar dileriz.

OSMANİYE GAZETECİLER CEMİYETİ YÖNETİM KURULU