OSMANİYE EKONOMİSİ GÖRÜŞÜLDÜ

2Osmaniye Ekonomi Değerlendirme Toplantısı yapıldı. Organize Sanayi Bölgesi Toplantı Salonunda yapılan toplantıya; Vali Ömer Faruk Coşkun, Vali Yardımcısı Muammer Balcı, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Altun, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri ve sanayiciler katıldı.

Toplantıda ilk olarak konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun, “Ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda gelişmiş olmasının ne kadar elzem olduğuna, 15 Temmuz darbe girişimiyle bir kez daha şahit olduk. Türkiye ekonomisini kriz ortamına sürüklemeyi amaçlamış bu darbe girişimi, hükümetimizin aldığı tedbirler, teşvik paketleri ve düzenlemelerle bertaraf edilmiş olsa da tehlike henüz atlatılmış değildir. Bize düşen ekonomik anlamda dünyanın gelişmiş 10 büyük ülkesi arasına girmek ve bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmektir. Bu anlamda tüm kesimler elini taşın altına koymak zorundadır. Bilindiği üzere kamu yatırımlarının takibini, il koordinasyon kurulu marifetiyle yapmaktayız. Kamu yatırımları dışındaki ekonomik faaliyetlerin koordinasyonunu ise bu ve benzeri toplantılarla takip etmeye, değerlendirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Sözlerinin devamında, Osmaniye’de yaşayan vatandaşların değerleri ve beklentileri doğrultusunda yapısal dönüşümleri gerçekleştirip, ekonomik refah ve huzur düzeyini arttırmak için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Vali Coşkun, “Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ekonomi ile ilgili gerçekleştireceğimiz faaliyetleri, atacağımız adımları sanayicilerimizle istişare ederek, ortak bir akılla gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Yürütülen bu çalışmaların meyvesini yakın zamanda alacağımıza inanıyorum. Aynı geminin içerisinde yol alan yolcular olarak Osmaniye kazanırsa Türkiye’nin, Türkiye kazanırsa yeryüzünün bütün mazlumlarının kazanacağı bilinci ve şuuruyla, toplantıya katılımınız ve katkılarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, toplantımızın Osmaniye’miz için hayırlı ve bereketli işler yapmaya vesile olacak bir toplantı olmasını diliyorum” dedi.

Vali Coşkun’un konuşmasının ardından Osmaniye KÜSİ İl Temsilcisi Doç. Dr. Önder Kaşka Kamu, Üniversite, Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Faaliyetlerini anlatan bir sunum yaptı.

Toplantının devamında konuşan Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Mücahit Çelik ise Türkiye genelinde başlatılan rehberlik ve denetleme faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi.

Konuşmaların ardından toplantı sona erdi.

Ömer Ali TURUNÇ