OSMANİYE DOĞA KOLEJİ’NDE KURTULUŞ COŞKUSU YAŞANDI

DOĞA KOLEJİ’NDE 7 OCAK COŞKUSUOsmaniye’nin düşman işgalinden Kurtuluşunun 98. Yıldönümü, Osmaniye DOĞA Koleji’nde düzenlenen programla büyük bir coşku içinde kutlandı.

Kurtuluşun eğitimle olacağının altını çizen Osmaniye DOĞA Kolejindeki programa Osmaniye’nin yetiştirdiği iş insanları, akademisyenler ve bürokratlar katıldılar.

Program kapsamında Osmaniyeli Emekli Büyükelçi Dr. Faruk Loğoğlu, Türk Telekom Adana Bölge Müdürü Yılmaz Tohumoğlu, Matematikçi Müteahhit Oğuz Yükselir, Avukat Akademisyen Bilge Kaan Güner, İş Adamı Mehmet Çabuk, Akademisyen Prof.Dr. Mahmut Hamil Nazik, Prof. Dr. Cafer Mart, Prof, Dr. Abdullah Mart ve Osmaniye Ticaret Odası Başkanı Devrim Murat Aksoy okula konuk oldular.

Programda bir konuşma yapan Emekli Büyükelçi Dr. Faruk Loğoğlu, özellikle öğrencilerle buluşmaktan çok mutlu olduğunu belirterek, Osmaniye’de kendilerinden sonra bayrağı öğrencilerin devralmaları gerektiğini ifade etti. Konuşmasının ardından öğrencilerin hazırladığı yöresel kıyafetlerin tanıtımıyla okulda oluşan atmosfer ve gelen misafirlerle öğrencilerin yaşadığı duygu eşsizdi.

Ardından, 1978 Antalya Altın Portakal Film Şenliği’nde En İyi İkinci Film Ödülü’ne layık görülen “Selvi Boylum Al Yazmalım” filminin çekildiği Osmaniye’mizin önemini bu açıdan da vurgulamak üzere okul öğretmenleri,“Al Yazmalım” türküsünü filmden video kesitleri eşliğinde sahnede seslendirdiler. Sonrasında,okuldan önceki yıllarda mezun olan öğrenciler, şu anda bulundukları üniversitelerde kendi imkanlarıyla hazırladıkları, topraklarımızın yetiştirdiği ünlü “Türk Aşık Edebiyatı Ozanımız Karacaoğlan’ın Ela Gözlüm” şiirini okuyarak Osmaniye’mize bu özel günde bu çalışmalarını armağan edip okulda hala öğrenime devam eden öğrenci arkadaşlarını selamladılar.

Öğrencilerin günün anlam ve önemini belirten şiirlerin de okunduğu programda ayrıca okul korosunun performansları ve Osmaniye’mizin tanıtım ve kurtuluş videoları ile 7 Ocak Osmaniye’mizin Kurtuluş Günü, dolu dolu kutlandı…

Osmaniye DOĞA Koleji Ailesi olarak yapılan açıklamada “ Bizi bu anlamlı günde teşrifleriyle mutlu eden çok değerli ve saygıdeğer misafirlerimize, emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarımıza ve sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyoruz” denildi. Hasan KILIÇ