OSMANİYE BİR DEĞERİNİ DAHA  KAYBETTİ ALİ ERAT  SON YOLCULUĞUNA    UĞURLANDI

Osmaniye’de  ülkücü Hareketin filizlenmesinde ve gelişmesinde  büyük payı olan  Ali ERAT’ın  yaşamını yitirmesi, sadece ülkücü  camiada değil ,  toplumun her kesiminde üzüntüye neden  oldu. Erat’ın vefatı ile Osmaniye çok kıymetli bir değerini daha kaybetti.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin  merhum efsanevi Genel Başkanı  Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’in dava arkadaşı,  Osmaniye’de  MHP’nin  kurucusu ,Ülkücü Hareketin  öncüsü ve duayeni,  HASRET Gazetesi’nin ilk Yazı İşleri Müdürü,   Osmaniye ve Zorkun sevdalısı , yayınladığı kaynak niteliğindeki  eserlerle  Osmaniye’nin 150 yıllık  Tarihine ışık tutan  Yazar  ALİ ERAT, 85 yaşındı yaşama veda etti.

Osmaniye’de  ülkücü Hareketin filizlenmesinde ve gelişmesinde  büyük payı olan  Ali ERAT’ın  yaşamını yitirmesi, sadece ülkücü  camiada değil  toplumun her kesiminde üzüntüye neden  oldu. Erat’ın vefatı ile Osmaniye bir değerini daha kaybetti.

Osmaniye’nini kanaat önderlerinden, Ülkücü Hareketin  gönüllü neferi ve temel taşı olan  Ali ERAT,  Osmaniye’nin il olması  konusunda da kurduğu Osmaniye’yi il yaptırma derneği ile  de kentimizin il olmasına öncülük  ve rehberlik eden  kararlı  ve  güzel  bir insandı.

Araştırmacı Yazar Serbest Muhasebeci- Mali Müşavir  Ali ERAT’ın  cenazesi, Esenevler mahallesindeki ev inden alınarak Bahçeli Camiine getirildi. İkindi namazını müteakiben kılınan cenaze namazından sonra Osmaniye  Asri Mezarlığında  ailesi, yakınları, Kamu  kurum , Siyasi parti ve  sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımı ile  Fatihalar eşliğinde  toprağa verildi.

Biz de basın olarak  4 çocuk babası merhum Ali Erat’a  Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına  ve Ülkücü Camiaya başsağlığı diliyoruz.

HASAN KILIÇ