OSMANİYE BELEDİYESİ’NDEN ELAZIĞ’A YARDIM ELİ

deprem bölgesine yardım tırı (1)Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Elazığ ve Malatya şehirlerimizde meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Yüreğimiz yandı. Hamd olsun ki biz öyle güzel bir milletin mensubuyuz ki, acı haberi aldığımız ilk andan itibaren tüm Türkiye top yekûn hemşerilerimizin yaralarını sarmak için seferber olduk. Devletimizin tüm birimleri teyakkuza geçerek vatandaşlarımızı kurtarmak için kahramanca mücadele etti. Yurdumuzun her bölgesinden asil milletimiz varını yoğunu  ortaya koydu yardımlarını ulaştırdı” dedi.

Osmaniye Belediyesi, Deprem bölgesindeki vatandaşlar için yardım malzemesi gönderdi.

Osmaniye Belediyesi ve Osmaniye Valiliği İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Osmaniye İl Müdürlüğü ekiplerince yüklenen yardım tırı deprem bölgesine ulaştı.

Osmaniye Belediyesi tarafından bölgede depremzede vatandaşlar için en çok ihtiyaç duyulan battaniye, kuru gıda ile hayırsever işadamları ve hal esnaflarınca karşılanan un, sebze  ve  meyveleri taşıyan yardım tırı deprem bölgesine intikal etti.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; “Elazığ ve Malatya şehirlerimizde meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Yüreğimiz yandı. Hamd olsun ki biz öyle güzel bir milletin mensubuyuz ki, acı haberi aldığımız ilk andan itibaren tüm Türkiye top yekûn hemşerilerimizin yaralarını sarmak için seferber olduk. Devletimizin tüm birimleri teyakkuza geçerek vatandaşlarımızı kurtarmak için kahramanca mücadele etti. Yurdumuzun her bölgesinden asil milletimiz varını yoğunu  ortaya koydu yardımlarını ulaştırdı. Biz de Osmaniye Belediyesi olarak bölgeye yardım malzemesi ulaştırıyoruz.Yardımların toplanması konusunda bizlere destek veren hayırsever işadamlarımıza ve Hal esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Allah,  bir daha böyle bir felaketi milletimize yaşatmasın” dedi. Hasan KILIÇ