OSMANİYE BELEDİYESİ 1. KİTAP FUARI DOKSAN  YAYINEVİNİ KİTAPSEVERLER İLE BULUŞTURDU

 

 

fuar açılışı (21)Osmaniye Belediyesi 1. Kitap Fuarı öğrencilerin ve vatandaşların yoğun katılımı ile açıldı.

Osmaniye’nin kültür ve sanat hayatına katkı sunmak amacıyla Osmaniye Belediyesi tarafından organize edilen ulusal boyutta ilk olma özelliği taşıyan kitap fuarı Osmaniyeliler ile buluştu.

Fuarın açılışını Osmaniye Valisi Kerem Al yaptı. Vali Kerem Al, fuar açılışında yaptığı konuşmada, Osmaniye’de tarihi bir gün yaşadıklarını belirterek : “. ‘Oku’ emriyle başlayan bir medeniyetin mirasçılarıyız. Bu nedenle kitabı önemsiyoruz. Kitapsız hayat, din, medeniyet olmaz. Kitap aydınlanmadır, ufuktur, bilgidir. Kitap fuarının Osmaniye’de açılmasından büyük bir mutluluk duyuyoruz. Osmaniye artık belli bir olgunluğa ulaştı. Bu tür etkinliklerin daha fazlasıyla yapılması gerekir, emeği geçenleri kutluyorum. Bu fuarın kitap sevgisine katkı sunmasını diliyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Açılış programında  fuar ile ilgili bilgiler veren Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Azizoğlu; “Osmaniye’nin ulusal boyuttaki ilk kitap fuarı olma özelliğini taşıyan Osmaniye Belediyesi 1. Kitap Fuarında Türkiye’nin önde gelen 90 yayın evistant açtı.Fuarımızda birbirinden değerli 60 yazar okurları ile buluşarak kitaplarını imzalayacak ve söyleşiler yapacak. Başta Osmaniye Valimiz Kerem Al olmak üzere bu fuarın düzenlenmesinde emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Vali Kerem Al, protokol üyeleri ve öğrencilerle birlikte Fuarın açılış kurdelesini kesti. Vali Al, daha sonra Fuar stantlarını tek tek dolaşarak kitapları inceledi ve Fuar’ı ziyaret eden öğrencilerle sohbet etti.

Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan Fuarın açılışındaBelediye Başkan Vekili Yener Tuncer, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri hazır bulundu.Müslüm ÇEVİK