OSMANİYE ADINA KİCK BOKSTA SEVİNDİREN BÜYÜK BAŞARI

KİCK BOKS TURNUVASINDAN TÜRKİYE DERECELERİ ALARAK DÖNDÜLERKick Boks Milli Takım Baş Antrenörü ve Kıckboks Pointfighting Teknik Kurul Başkanı Kenan Karık, Osmaniye’li sporcuların Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası’nda kazandığı Türkiye dereceleri ile DÜNYA ŞAMPİYONASI kapısını araladığını söyledi. Geçen sene MİLLİ TAKIMA giden Başkan lakaplı  BURHAN KARIK, Avrupa üçüncüsü olarak Osmaniye’nin ve Türkiye’nin gururu olmuştu.

Türkiye Türkiye Kick Boks Federasyonu 2020 yılı Faaliyet Programında yer alan Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası Antalya’da yapıldı. Osmaniye’yi temsil eden sporcularımız, turnuvadan 3 ALTIN, 8 GÜMÜŞ, 11 BRONZ MADALYA ile döndüler.

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde bir otelde yapılan büyükler ve gençler kategorilerinde düzenlenen organizasyona, 81 ilden yaklaşık 2 bin sporcu katıldı.

Kick Boks Milli Takım Baş Antrenörü ve Kıckboks Pointfighting Teknik Kurul Başkanı Kenan Karık, Yusuf Güngördü ve Hakan Kadıoğlu nezaretinde çalışmalarına devam eden 50 sporcudan 3’ü altın 8’i gümüş 11 ise bronz madalya ile Osmaniye ilimizi yarışmada başarı ile temsil ettiler.

Müsabakalarda derece yapan sporcularımız ise şöyle;

79 Kg Burhan KARIK Türkiye 1.Si, 63 Kg Ferit ÖZDEMİR Türkiye 1.Si, 32 Kg Efşan YILMAZ Türkiye 1.Si, 70 Kg Zeynep DEMİR Türkiye 2.Si, 74kg Celal ERKUL Türkiye 2.Si, 84 Kg Mahmut ABAYLI Türkiye 2.Si, +70 Kg Zeynep KEÇEBAS Türkiye 2.Si, 84 Kg Uğur Selçuk ÖNER Türkiye 2.Si, 57 Kg Ahmet KAYA Türkiye 2.Si, 63 Kg İbrahim Sungur YILMAZER Türkiye 2.Si, 60 Kg Zekiye YILMAZ Türkiye 2.Si, 55 Kg Hilal GÜNGÖRDÜ Türkiye 3.Sü, 70 Kg Zeynep Ece AKDENİZ Türkiye 3.Sü, 32kg Efşan YILMAZ Türkiye 3.Sü, 37 Kg Turan KILIÇ Türkiye 3.Sü, 48 Kg Aleyna TİLKİ Türkiye 3.Sü, 55 Kg Beyza KAŞIK Türkiye 3.Sü, 57kg Salih KARAKÜÇÜK Türkiye 3.Sü, +70 Kg Beyza Sultan KÖKREK Türkiye 3.Sü, +94 Kg Ahmet DURANOĞLU Türkiye 3.Sü,  84 Kg Mehmet Halit SOFUOĞLU Türkiye 3.Sü ve 79 Kg da da  Muhittin Furkan  KÜLTÜR Türkiye 3.Sü oldular.

DÜZİÇİLİ SPORCULARDAN 4 BRANZ MADALYA

Düziçi’li sporcularla katılan Hakan Kadıoğlu da turnuvadan 4 bronz madalya ile döndü.

Kick Boks Milli Takım Baş Antrenörü ve Kıckboks Pointfighting Teknik Kurul Başkanı Kenan Karık, Osmaniye’yi Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası’nda Türkiye dereceleri alarak başarı ile temsil etmenin sevincini yaşadıklarını belirterek; “Bu başarıyı bize yaşatan sporcularımızı,ailelerini ve emeği geçenleri canı gönülden kutluyorum” dedi.

Hasan KILIÇ