OSMANİYE ADINA GURUR VEREN ÖDÜL

 

KTÜÇÜKTCÜNHemşerimiz Adana Milletvekili, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Türkiye Delegasyonu Başkanı Prof. Dr. Talip Küçükcan,  İngiltere tarafından ‘Onur Ödülü’ne layık görüldü.

Hemşehrimiz, Adana Milletvekili, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Türkiye Delegasyonu Başkanı Prof. Dr. Talip Küçükcan, İngiltere Toplum Liderlik Vakfı ile SOAS Üniversitesi’nin birlikte düzenlediği ‘Toplumsal Başarı Ödülleri’ gecesinde, Türkiye ile İngiltere arasındaki ilişkilerin geliştirilmesine sağladığı katkılardan dolayı ‘Onur Ödülü’ne layık görüldü.
CROWN Plaza London Excel’de düzenlenen ve 500’den fazla davetlinin katıldığı gecede, 37 dalda ödül dağıtıldı.Yoğun programı nedeniyle geceye katılamayan Prof. Küçükcan’ın ödülünü İngiltere Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (İBTTDD) Başkanı Ercüment Mustafa ve Başkan Yardımcısı Rıdan Hacıbedel, Batı Trakya Türkleri’nden Buse Uzun’a verdi.
Osmaniyeli Bürokrat ve Akademisyenler Platformu (OBADER) konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada :”Yurtdışı lobicilik faaliyetlerine en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, Ülkemizin haklı davasını yurtdışında muhataplarına anlatmaya çalışan Hemşehrimiz KÜÇÜKCAN’a çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diliyor, aldığı Ödül dolayısıyla da tebriklerimizi sunuyoruz” denildi.

PROF. DR. TALİP KÜÇÜKCAN, KİMDİR?

1977 yılında Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Kadirli’de tamamlayan Küçükcan, Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni bitirdi.

Yüksek lisans ve doktorasını Londra Üniversitesi’nde tamamladı. 2007 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğretim üyeliği görevine başladı.

YÖK Başkan Danışmanlığı (2010-2013), SETA Vakfı Dış Politika Direktörlüğü(2009-2013), Marmara Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Enstitüsü Müdürlüğü(2011-2014) görevlerinde bulundu. Küçükcan, evli ve iki çocuk babasıdır

2015 Genel Seçimleri AK PARTİ 25. Dönem milletvekili adayı oldu.Adana milletvekili seçildi.

Hasan KILIÇ