OSEV’de Yeni Başkan: HALİSE ŞEN

Osmaniye Ziraat Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirilen OSEV 8. Olağan Genel Kurulunda Yeni Dönem Başkanlığına Osmaniye Mimarlar Odası Başkanı Mimar Halise Şen seçildi.

Hazirun listesinin imzalanması ve çoğunluğun sağlandığının anlaşılması üzerine divan teşekkülü için isimler teklif edildi. Osmaniye Malatyalılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hakan Eryol Divan Başkanlığına, Osmaniye Madde Bağımlılığı İle Mücadele Derneği OMDER Başkanı Yaşar Balcı ve Yenises Dergisi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Aksoy Divan Kâtipliklerine seçildiler. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler anısına Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından davet üzerine kürsüye gelen önceki Dönem Başkanı Ahmet Özener bir açılış konuşması yaptı.

SOSYOEKONOMİK, EĞİTİM, KÜLTÜR VE TURİZM PROJELERİ

Aynı zamanda Osmaniye Muhtarlar Derneği Başkanı da olan Ahmet Özener, aslında her yıl değişmesi gereken dönem başkanlığının yaşadığımız pandemi ve büyük deprem nedeniyle üç yılı aşkın zamandır değişemediğini belirtti. Aradan 3 yıl geçtikten sonra ancak bir araya gelinebildiğini vurgulayan Başkan Ahmet Özener, “Kısa adı OSEV olan Osmaniye Sevdalıları Platformu; 54 Sivil Toplum Kuruluşu olarak bir araya gelen ve hiçbir beklentisi olmayan, ‘Yaşanabilir Bir Osmaniye’ için katkı sağlamak isteyen gönüllü bir teşekküldür. OSEV’in amacı; Osmaniye’nin sosyal, ekonomik, eğitim, kültür ve turizm açısından gelişmesi ve kalkınması için fikir üretmek ve bunları projelendirerek yetkili ve etkili makamlara, siyasilere sunmak ve takibini yapmaktır” dedi.

OSMANİYE’NİN YARARINA BİRÇOK FAALİYET YAPTIK

Osmaniye Sevdalıları Platformu OSEV’in kuruluşunun 9. yılında olduğunu hatırlatan Başkan Ahmet Özener,“OSEV’in bu dönem zarfında Osmaniye’nin yararına birçok faaliyet yaptığını açık ve net olarak görüyoruz. Ancak 3 yıldır doğru dürüst bir faaliyet yapamadık. Pandemiydi, depremdi derken,Genel Kurulumuzu bile yapamadık. Bugüne kadar yapılan çalışmalarda görev alan, büyük çaba sarf eden başkanlarıma ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum. Yeni göreve gelen arkadaşlarımızın Osmaniye’mizin eğitimiyle, kültürüyle, ekonomisiyletopyekûn kalkınabilmesi için en iyi şekilde çalışacaklarından en küçük bir kuşkumuz yoktur. Her zaman olduğu gibi yine onların yanında olmaya devam edeceğiz. İnşallah hep beraber daha büyük projelere imza atacağımızdan eminim. Bu güzel duygularla 8. Olağan Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum” diye konuştu.

ŞEHİTLER YOLU VE SAKIZ GEDİĞİ BAĞLANTI YOLU

OSEV’in İlk Dönem Başkanı olan ve Osmaniye Folklor Araştırma Kültür, Sanat ve Halk Oyunları Kulübü Derneği (OFAD) Başkanı Abdullah Gizlice, 6. Genel Kuruldan bugüne kadar yapılan faaliyet raporunu okudu. Raporda, OSEV’ın Proje Havuzunda bulunan Kurtuluş Savaşımızın önemli şahsiyetlerinden olan Kaymakam Saim Bey ve Mamure Şehitlerimizin anısını yaşatmak amacıyla hazırlanan “Şehitler Yolu” projesi ile “Sakız Gediği Üniversite Bağlantı Yolu” projesinin kabul gördüğü ve yapımının tamamlandığı belirtildi. Ardından yapılan Kuruluş Senedi Değişikliğine göre; bir yılda yapılan dönem başkanlığı yenilenmesinin iki yılda bir yapılmasına karar verildi.

YENİ YÖNETİM VE DANIŞMA KURULU

Yeni Dönem Yönetimi: 1- Mimarlar Odası Başkanı Halise Şen 2- Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Devrim Murat Aksoy 3- Baro Başkanı Mehmet Karakoç 4- Osmaniye Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Özener 5- Ziraat Odası Başkan Vekili Murtaza Özer 6- Osmaniye Dağcılık Kulübü Başkanı Muhammet Doğan 7- OFAD Başkanı Abdullah Gizlice 8-Türk Ocağı Başkanı Mehmet Çetinkaya 9- TÜRKAV Şube Başkanı Çağrı Hörmet 10- Karatepe Kilim Kooperatifi Başkanı Yüksel Cafri 11- Türk Eğitim Sen Başkanı İsmail Kılınç isimlerinden oluştu. OSEV Danışma Kurulu ise; Hakan Eryol, Yaşar Balcı, Yenises Dergisi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Aksoy, Bestami Erdem ve Gençlik Spor ve Doğa Spor Kulübü Başkanı Mustafa Köşeli’den oluştu. Genel Kurulda, Kınık Gazetesi Yimpaş Limited Şirketi Sahibi Ayten Çakar’ın ve Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Mutlu’nun üyelikleri de kabul edildi.

TAŞIN ALTINA ELİMİZİ KOYDUK

OSEV Yeni Dönem Başkanı Halise Şen, bir teşekkür konuşması yaparak, “Sayın divan ve değerli başkanlarım, Osmaniye Sevdalıları Platformu8. Olağan Genel Kurulunda sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Siz başkanlarımızla beraber bu görevi üstlenmekten onur duyuyorum. Bana ve arkadaşlarıma güveninizden dolayı herkese teşekkür ediyorum. Tabii çok emek ve gayret isteyen önümüzdekisüreci hep birlikte yürüteceğiz. Bugüne kadar hazırlanan projelerden hayata geçenler var, geçmeyenler ve bekleyenler var. Bu projeleri önceliklerine ve önemlerine göre hayata geçirebilmek, bu anlamda sosyal sorumluluğumuz yerine getirebilmek için hep beraber gayret göstereceğiz. Bunun için taşın altına elimizi koyduk. Önümüzdeki 2 yıllık dönemde çok şeyler başaracağımıza inanıyorum. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

HASAN KILIÇ