OSEV İSRAFİL AVCI İLE DEVAM EDECEK

OSEV 5. Olağan Genel Kurulu YapıldıOsmaniye Sevdalıları Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (OSEV) 5. OlağanGenel Kurulu 11 Ocak 2020 Cumartesi günü saat 18.oo’daBeyoğlu Yemekçilik salonunda yapıldı.
Osmaniye’de birlik ve beraberliğin en güzel örneği olan OSEV’in 5. Olağan genel kurulu toplantısında yapılan yoklamada, 53 Sivil Toplum Kuruluşu’ndan (STK) 40 kuruluşun hazır olduğu tespit edildi. Sunulan önerinin oy birliği ile kabul edilmesi üzerine Divan Başkanlığına 3. dönem başkanı Mimar Haydar Aktürk, katip üyeliklereÇelik İş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Gündüz ve Osmaniye Girişimci ve Üreten Kadınlar derneği Başkanı Havva Saçıkara Çetinseçildiler.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından OSEV Dönem Başkanı ve OGC Başkanı İsrafil Avcı açılış konuşması yaptı. Avcı konuşmasında “OSEV, 18 Ekim 2018’den bugüne resmi internet sitesi ‘osev.org.tr’ ODTÜ’den alan adı alınarak faaliyete geçmiştir. Tüm üye kuruluşlarımızın siteye giriş yapmaları ve görüş, öneri ve düşüncelerini sitemiz üzerinden takip etmelerinin önemli olduğunu belirtmek isterim. OSEV Proje Koordinatörümüz olan Kurucular Kurulu Üyemiz ve Türk Eğitim-Sen Başkanımız Ahmet Kandemir tarafından son dört yılın bütün faaliyetleri, haberleri ve üretilen fikir projeleri osev.org.tr sitemize yüklenmiştir. OSEV’e üye bütün kuruluşlarımız, etkinlik duyurularını Proje Koordinatörlüğümüze bildirerek, sitemizde yayınlanmasını sağlayabilecektir. OSEV ziyaretlerini periyodik olarak gerçekleştirmiştir. Tüm üye kuruluşlarımıza Türk Bayrağı temalı Rozet ve Masa İsimlikleri temin edilmiştir. Ayrıca OSEV kırlangıç bayrağı yaptırılmış olup, önümüzdeki hafta içerisinde dağıtımı yapılacaktır. OSEV Proje Koordinatörlüğü tarafından Fikir Atölyesi’nce üretilen projeler kitapçık halinde toplanmıştır. Hazırlanan proje kitapçığı önceliklerine göre ilimizin mülki amirleri sayın Valimiz Ömer Faruk Coşkun’a, sayın Belediye Başkanımız Kadir Kara’ya ve Üniversitemiz Rektörü sayın Prof.Dr. Murat Türk’e düzenlenen toplantıda sunumu yapılmıştır. Bunların içerisinde öncelikli proje olan Osmaniye’nin körfeze açılması ile ilgili projenin sunumu detaylı olarak yapılmıştır. OSEV’in uzun süredir üzerinde çalıştığı bir diğer proje olan Mamure’deki ‘Şehitler Yolu’ projesi de protokole sunulmuş, Valilik Makamı ve ilgili il müdürlüğü olan Orman İşletme Müdürlüğü tarafından incelemesi yapılarak, ‘Olur’ raporu verilmiş ve projenin uygulanması aşamasına geçildiği bildirilmiştir. Değerli üyelerimiz geçirmiş olduğum rahatsızlıktan ötürü geçtiğimiz dönemdeki çalışmalarımızda da aksamalar olmuştur. Ancak bundan sonraki çalışmalara desteğimiz tam olarak devam edecektir. Katıldığınız için hepinize teşekkür eder, genel kurulumuzun hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

Toplantıda ayrıca hayatını kaybeden Karatepe Kilim Kooperatifi Başkanı Cengiz Cafri de rahmetle yad edildi ve dua yapıldı.

Açılış konuşmasının ardından Yönetim Kurulu Üyesi Osmaniye Folklor Araştırma Derneği Başkanı Abdullah Gizlice tarafından okunan 4. Dönem Faaliyet Raporu oybirliği ile onaylandı. Yönetim Kurulu ve Kurucular Kurulu Üyesi Türk Eğitim-Sen Başkanı Ahmet Kandemir tarafından 50 adet OSEV projeleri hakkında bir sunum yapıldı.
Divana sunulan bir teklifle 4. Dönem görev yapan yönetim kurulunun görev süresinin 7 Ocak 2021 tarihine kadar uzatılması talebi oybirliği ile kabul edildi.
Buna göre Yönetim Kurulunda yer alan kuruluş ve temsilcileri şöyle:
1. İsrafil Avcı;Dönem Başkanı ve Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı,2. Devrim Murat Aksoy; OTSO Başkanı, 3. Abdullah Gizlice; Osmaniye Folklor Araştırma Derneği Başkanı, 4. Ahmet Kandemir; Türk Eğitim-Sen Başkanı, 5. Ahmet Özener;Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı, 6. Murtaza Özer; Ziraat Odası Başkan Vekili, 7. Şenel Yıldız; TEMAD Şube Başkanı, 8. Çağrı Hörmet; TÜRKAV Şube Başkanı, 9. Hakan Eryol; Malatyalılar Yardımlaşma Derneği Başkanı, 10. Halise Şen; Mimarlar Odası Başkanı, 11. Adem Küpeli; Kahramanmaraşlılar Derneği Başkanı

Ali Celal KAYMAK