OSAD, Sigorta Haftası’nı OGC’De kutladı

 

DSC_0020Osmaniye Sigorta Acenteleri Derneği (OSAD) Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’ni (OGC) ziyaret etti.

Sigortacılık Haftası nedeni ile ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade eden OSAD Başkanı Metin Sevmez, sigorta yaptırmanın bir masraf değil güvence olduğunu belirtti. Sevmez, “Bana bir şey olmaz, ne gerek var şimdi, sonra bakarız, keşke demeden önce, hayatımızı gözden geçirmeli, ihtiyacımız olan sigortaları belirlemeli ve sigortamızı yaptırarak, değer verdiklerimizi koruma altında olduğunu görmek için sigortamızı yaptıralım. Sigorta bir masraf değil güvencedir” dedi.

Herkesin rahat bir uyku uyuyabilmesi için hayat risklerine karşı sigorta yaptırılması gerektiğini ifade eden Metin Sevmez, şunları söyledi: “Hayatın akışı içinde hepimiz, sanki hiç kötü bir olay olmayacakmış gibi davranır, başka insanların sorunlarına tanık olunca da genellikle ‘İyi ki benim başıma gelmedi’ diye şükrederiz. Ancak unutmamalı ki; beklenmedik bir anda kaza, ağır bir hastalık, yangın, su baskını gibi hayatımızda maddi manevi onarılmaz derin yaralar açacak dertler adres seçmeden gelirler. Hayatımız boyunca hangimizin ne zaman, nerede nasıl bir dertle karşılaşacağı meçhuldür. Yaşamınızın her alanında yanınızda olan sigorta konusunda bilinçlenmek için yetkili tüm Sigorta Acentelerimiz sizleri beklemektedir. Güvenli yaşam, güvenli bir gelecek için değerlerimizi koruyalım. Unutmayın ki; sigorta hayatta belki bir kez gerekir, ama hayat boyu çalışıp kazandıklarınızı kaybettiğiniz anda size geri verir.” Başkan sevmez, OSAD olarak hafta dolayısıyla bazı etkinlikler yapacaklarını da sözlerine ekledi.

OGC Başkanı İsrafil Avcı’da Sigorta Acenteleri Derneği üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, Başkan Metin Sevmez nezdinde tüm üyelerinin Sigorta Haftası’nı kutladı.

Ziyarete Başkan Metin Sevmez ile birlikte OSAD Başkan Yardımcısı Süleyman İslah, Yönetim Kurulu Üyeleri Ayşen Köken Güntürkün, Mesut Toksöz ve Ökkeş Ünlü katıldı.

Ali Celal KAYMAK