OSAD BAŞKANI METİN SEVMEZ: “SİGORTA İLE TANIŞIN , BARIŞIN  AKLINIZ RAHAT OLSUN’’

 

SİGORTA 2OSAD Başkanı Metin Sevmez, Sigorta Haftası dolayısıyla sigortalılara,  “7/24 ulaşabileceğiniz, dokunabildiğiniz, en küçük hasarınızda yanınızda olan sigorta acentesine başvurup sigorta sistemi ile tanışmalı, sistemi anlamalıyız” mesajını verdi.

 

OSAD ( Osmaniye Sigorta Acenteleri Derneği ) Başkanı Metin SEVMEZ, sigorta haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.Mesajında sigortanın öneminden bahseden Sevmez, “‘’Bana bir şey olmaz ‘’ , Ne gerek  var şimdi.’’ ‘’ Sonra bakarız’’,’’  Keşke demeden önce ‘’ , hayatımızı gözden geçirmeli , ihtiyacımız olan sigortaları belirlemeli  ve  sigortamızı yaptırarak kendimizi güvence altına almalıyız” dedi.

 

Sigorta haftası nedeniyle bir basın açıklaması yapan OSAD ( Osmaniye Sigorta Acenteleri Derneği ) Başkanı Metin SEVMEZ  sigortanın önemi ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Hayatın akışı içinde hepimiz ,sanki hiç kötü bir olay olmayacakmış  gibi davranır ,başka insanların sorunlarına tanık olunca da genellikle

‘’İYİ Kİ BENİM BAŞIMA GELMEDİ’’ diye  şükrederiz.

Ancak unutmamalı ki beklenmedik bir anda kaza , ağır bir hastalık ,yangın , su baskını gibi hayatımızda  maddi manevi onarılmaz  derin yaralar açacak dertler adres seçmeden gelirler. Hayatımız boyunca hangimizin ne zaman ,    nerede  nasıl bir dertle karşılaşacağı meçhul !

Elbette çoğumuzun ,  hastalıkta devlet eliyle yardım alabileceği belli bir sosyal güvencesi vardır. Ama hayat sadece hastalık ve sağlıktan ibaret değildir. Bu gibi durumlara karşı , sigorta sistemi sayesinde , sigorta ile tanışık barışık olursak küçücük tasarruflarla varlıklarımızı sevdiklerimizle birlikte  güvence altına alabiliriz.

Hayatımız boyunca hangimizin ,  ne zaman , nerede  nasıl bir problemle karşılaşacağı belli olmuyor .Buna karşılık , neredeyse her türlü riskin gerçekleşmesi durumunda ortaya çıkacak hasarı onarabilecek , maddi kayıplarımızı karşılayacak değişik  sigorta türleri vardır.

‘’Bana bir şey olmaz ‘’ , Ne gerek  var şimdi.’’ ‘’ Sonra bakarız’’,’’  Keşke demeden önce ‘’ , hayatımızı gözden geçirmeli , ihtiyacımız olan sigortaları belirlemeli  ve  sigortamızı yaptırarak kendimizi güvence altına almalıyız.

‘’Değer verdikleriniz koruma altında ‘’ olduğunu görmek için.

‘’Sigorta bir masraf değil güvencedir’’.

Hemen yetkili bir  7/24 ulaşabileceğiniz  dokunabildiğiniz en küçük hasarınızda yanınızda olan sigorta acentesine başvurup   sigorta sistemi ile  tanışmalı  ,  sistemi anlamalıyız…

Sigorta yaptırıp yaptırmamaya veya hangi sigorta şirketi ile hangi riskler için nasıl bir kontrat yapacağınıza karar vermek ise daha sonraki iş.

Sigorta sistemimiz kanunlarla bağlıdır  ve kanunlar haklarımızı korumak için vardır.

Sigorta sistemi ; hayatımızı , evimizi, işyerimizi, otomobilimizi, teknemizi , bağ/ bağçemizi ,  tarlamızı ,ürünümüzü  sağlımızı , emeğimizi , beklenmedik riskler karşısında korur zarar ziyanımızı tanzim eder.

Hepimizin en azından birkaç sigortaya ihtiyacı var. İhtiyacımız olanları belirleyip  , vakit kaybetmeden sigortamızı yaptırmalı , hayatlarımızı huzura sürdürmeliyiz…..

Yaşamınızın her alanında yanınızda olan sigorta konusunda bilinçlenmek için yetkili tüm Sigorta Acentelerimiz sizleri beklemektedir.

‘’Güvenli yaşam güvenli bir gelecek için değerlerimizi koruyalım.’’

Unutmayın ki sigorta hayatta belki bir kez gerekir , ama hayat boyu çalışıp kazandıklarınızı kaybettiğiniz anda size geri verir.

İşte bu nedenler için  ‘’Sigorta ile tanışın , barışın … Aklınız rahat olsun’’

Başkan Sevmez, açıklamasını “ Bu vesileyle Sigorta Şirket çalışanlarının , Meslektaşlarımızın ve mesai arkadaşlarımız ‘’ SİGORTA HAFTASINI  KUTLARIZ.’’ ‘’SİGORTA  ACENTEDEN ALINIR.’’ Diyerek tamamladı. HASAN KILIÇ