OSABDER’İN TURNUVASINDA 100 YARIŞMACI 8 SAAT BOYUNCA BALIK AVI İÇİN YARIŞTI

 

3Hatay’ın Dörtyol ilçesi Öğme-iş plajında 12 Kasım Cumartesi  günü kısa adı OSABDER olan Osmaniye Amatör Balıkçılık ve Doğal Hayatı Koruma Derneği’nin düzenlediği etkinlikte Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden gelen 100 yarışmacı 8 saat boyunca yarıştı.

Yarışmaya bölge halkı da yoğun ilgi gösterdi. Açılış töreninde Dörtyol Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Gürakan, Dörtyol İlçe Tarım Müdürü İhsan İnal ve Dernek Başkanı Serdar ZİNİ,  yarışmacılara başarılar dileyerek bir konuşma yaptılar. İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Yaşar Gürakan ve İhsan İnal,  ilk olta atışını gerçekleştirip etkinliği başlattılar.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL

8 Saat süren yarışma neticesinde Mersin Surf Casting Spor Kulübü sporcusu Ethem Renkli  148 puanla 1. Oldu ve ödül töreninde ödülünü başkan Zini’den teslim aldı, İkinciliği 93 puanla Osabder’den Mahmut Çolak kazanarak ödülünü dernek başkan yardımcısı Ozan Polat’tan aldı, üçüncülüğü 76 puanla ÇUBADER üyesi Salih Onat kazanırken ödülünü dernek yönetim kurulu üyesi Hamza Şahandan aldı,  en büyük balık ödülünü de 36 cm Minekop ile Osabder üyesi Gültekin Güler kazandı ve ödülünü dernek genel sekreteri Bilge Kağan Tomas’tan teslim aldı.

BAŞKANIN TEŞEKKÜR MESAJI

Başkan Serdar ZİNİ, Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden gelen yarışmacıların evlerine sağ salim dönmüş olmasının mutluluk verici olduğunu söyledi . Yakalanan 200’e yakın limit altı balığın yarışma esnasında yeniden yaşam  alanlarını bırakıldığını belirtirken tüm katılımcılara ve desteklerinden dolayı  Dörtyol Belediye Başkanı  Yaşar Toksoy’a, Dörtyol Kaymakamlığı’na ve emniyet güçlerine,  Dörtyol İlçe Tarım müdürü İhsan İnal’a, Sahil Güvenlik İskenderun Gurup Komutanlığına teşekkür etti.

Haber merkezi