ORTOKULDA ATATÜRK KONULU RESİM SERGİSİ AÇILDI

aaserg (4)Kadirli Aydınoğlu Tufanbey Ortaokulu’nda 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında “10SUZ ve S10SUZ KASIM ATAMIZI ÖZLEMLE VE SAYGIYLA ANIYORUZ” resim sergisi düzenlendi.

görsel Sanatlar öğretmeni Nurcan Yanalak Cinkara yönetiminde anasınıfı ve ortaokulu öğrencileri tarafından yapılan birbirinden güzel eserler okulda sergilendi.

Yanalak, serginin açılmasında öğrencilerin büyük emeğinin bulunduğunu belirterek, “Okulumuzda açılan sergi On gün açık kalacak. Yaklaşık 40 çalışma var. Atamızın ölüm yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirdik. Ders dışı etkinlik çalışmalarımıza herkes karınca kaderince destek verdi. Bu çalışmaya anasınıfı öğrencilerimizi de davet ettik küçük eller onların çalışması 5,6, ve 7 sınıflarda  tamamladı. Eğer Atatürk olmasaydı, bu gün bayrağımız dalgalanmaz ezanımız okunmazdı.  Bugün bayrak dalgalanıyor ve ezan okunuyorsa Atatürk ve şehitlerimizin sayesindedir. Ellerde çizip boyayarak sergiyi gezeceklere emanetin emin ellerde mesajını verdik. Muhteşem bir sergi açtığımızı düşünüyoruz. Destek veren ve emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.      Menderes Özat