Önder İmam Hatipliler Gençlik Kolları, iftar programı düzenledi

 

 

14Önder Osmaniye İmam Hatipliler İl Başkanlığı Gençlik Kolları’nın düzenlemiş olduğu dönem arkadaşlığı müzik ve muhabbet programları yapılmaya başlandı.

Önder Osmaniye İmam Hatipliler İl Başkanlığı Gençlik Kolları Başkanı Hakkı Yılmaz; dönem arkadaşlığı müzik ve muhabbet programlarını kendi dönem arkadaşlarını iftarda Önder Dernek binasında bir araya getirerek “Dönem Arkadaşlığı Muhabbet Gecesi” tertip ederek başlattı.

Bu tür etkinliklerin birlik beraberliğin güçlenmesine katkı sağladığını belirten Hakkı Yılmaz; “Ramazan’ın feyiz ve bereketinden istifade etmek, İmam Hatipliler olarak kendi dönem arkadaşlarımızla bir arada gençlik hatıralarımızı taze tutarak, birlikte iftar yaparak, muhabbet tadında ikramlarla,  ilahi ve ezgilerle, kısa manevi sohbetlerle gençlik hatıralarımızı tazelemek istedik” diyerek programa katılanlara teşekkür etti.

Önder Osmaniye İmam Hatipliler İl Başkanı Ömer Bahçeci; “Önder Osmaniye İmam Hatipliler İl Başkanlığı olarak, imam hatip okulları ile ilahiyat fakültesinde ve imam hatip mezunları mensupları olarak; maddi, manevi, sportif, kültürel, sosyal faaliyetlerde bulunmaktayız. İmam Hatip dönem arkadaşlığı muhabbet programları ile de bu tür etkinliklerin, birlik ve beraberlik ruhumuza katkı sağlayarak devam etmesini Yüce Dost Allahu Teala’dan temenni ve dua da bulunuyoruz. Tüm imam hatip camiasının kendi dönem arkadaşlığı, muhabbet programlarını Önder Osmaniye İmam Hatipliler İl Başkanlığı dernek binamızda yapabileceğini bildirir, ilgi alakanın sevgiyle, saygıyla, muhabbetle sinerji oluşturmasını, bu sinerjinin sağ duyu ile vatan millet sevdalısı olan gençlerimize milli ruh katabilme çabasıyla taçlanmasını dileriz” diye konuştu.

Osmaniye Belediyesi tarafından ikram edilen İftar yemeğinin ardından, akşam namazı, aşrı şerif, muhabbetle çaylar, hoş sohbetler yapıldı ve Osmaniye’nin yetiştirdiği sevilen sanatçılar Yusuf Karaburç ve Muharrem Şanaral ilahiler, ezgiler ve marşlarla programa katılanları coşturdu. Dilek ve temennilerin ardından yapılan dua ile program sona erdi.

Ali Celal KAYMAK