Okul Sporları Yıldızlar Voleybol Grup Maçları’na 23 takım katılıyor

 

ADM_7414Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Okul sporları voleybol grup müsabakaları Osmaniye Merkez Spor Salonunda Yapılan açılış seremonisi ile başladı.

Yıldız Erkekler ve Yıldız Kızlar kategorilerinde 16 farklı ilin katıldığı grup müsabakaları 16 Şubat 2017 – 19 Şubat 2017 tarihleri arasında oynanacak.

Yıldız Erkekler kategorisinde Adana, Adıyaman, Ankara, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Mersin, Niğde, Şanlıurfa ve Yozgat olmak üzere toplamda 11 il katıldı.

Yıldız Kızlar kategorisinde ise Adana, Adıyaman, Ankara, Gaziantep, Hatay K.Maraş, Karaman, Kayseri, Kilis, Konya, Mersin ve Niğde olmak üzere toplamda 12 il katıldı.

Yıldız Erkekler, yayınlanan talimat gereği 1 grup 3 takım, diğer iki grup ise 4 takımlı olacak şekilde gruplandırıldı. Yıldız Erkekler maçlarını Osmaniye Merkez Kapalı Spor Salonu’nda yapacaklar.

Yıldız Kızlar da yayınlanan talimat gereği her grup 4 takımlı olmak üzere 3 grupta mücadele edecekler. Yıldız Kızlar kategorisinde mücadele edecek olan takımlar ise maçlarını Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’nda oynayacaklar.

Grup müsabakalarını lider tamamlayan takımlara madalya ve katılım belgesi verilecek. Grup liderleri yeri ve tarihi ileriki günlerde açıklanacak yarı final müsabakalarına katılmaya hak kazanacaklar.

Ali Celal KAYMAK