Okul Sporları Müsabakaları Hentbol maçlarıyla başladı

ADM_5345Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığı, Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şubesi tarafından koordine edilen “Okul Sporları 2017-2018 Sezonu” Okul Sporları Müsabakaları,Hentbol maçlarıyla başladı.

Tosyalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen açılış törenine Osmaniye Gençlik Hizmetleri Spor Şube Müdürü Arif Özsarı, Okul Sporları Şube Müdürü Ahmet Ocakoğlu, Hentbol İl Temsilcisi Bayram Bozyel,Sporcular ve Antrenörler katıldı.

Müsabakalara katılacak tüm sporculara başarılar dileyen Osmaniye Gençlik Hizmetleri Okul Sporları Şube Müdürü Ahmet Ocakoğlu, “Bu yıl düzenleyeceğimiz okul sporları faaliyetleri kapsamında 27branştayapılacak olan spor müsabakalarına yaklaşık 20 bin sporcumuz katılacak ve Haziran ayına kadar devam edecek.Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından düzenlenen okul sporlarının amacı; Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı bütün eğitim ve öğretim kurumlarındaki öğrencilere spor yaptırmak, sağlıklı bir gelecek yetiştirmek, yarışmalar sonucu illerini Grup ve Türkiye Birinciliği müsabakalarında temsil hak kazanan takım ve ferdi sporcuları belirlemektir. Okullar Arası Sportif Yarışmalar, ilimizde Osmaniye Merkez, Kadirli, Düziçi ve Bahçe ilçelerinde gerçekleştirilecektir. Osmaniye’mizi bölge müsabakalarında temsil etme hakkını elde edecek tüm sporcularımıza şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

Ali Celal KAYMAK