OKÜ’DEN KÖY OKULUNA YARDIM ELİ

örnek hareketGeleceğe Uzanan Eller Kulübü  tarafından düzenlenen yardım kampanyasıyla Gaziantep/İslâhiye ilçesi Esenler Köyü Esenler İlkokulu ve Anaokulu öğrencileri için kırtasiye malzemesi ve kışlık bot yardımında bulunarak öğrencileri sevindirdi.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi kulüplerinden Geleceğe Uzanan Eller Kulübü üye ve gönüllüleri Gaziantep/İslâhiye ilçesi Esenler Köyü Esenler İlkokulu ve Anaokulunda öğrenim gören öğrencilere yardım eli uzatarak örnek bir harekete imza attı.

Geleceğe Uzanan Eller Kulübü  tarafından düzenlenen yardım kampanyasıyla Gaziantep/İslâhiye ilçesi Esenler Köyü Esenler İlkokulu ve Anaokulu öğrencileri için kırtasiye malzemesi ve kışlık bot yardımında bulunarak öğrencileri sevindirdi.

Soğuk kış günlerinde minik öğrencileri daha sıcak tutmak ve onların daha iyi öğrenim görmelerine yardımcı olmak için  Geleceğe Uzana Eller Kulübü üyeleri gönüllü kulüp üyeleri ile Gaziantep/İslâhiye ilçesi Esenler Köyü Esenler İlkokulu ve Anaokulunu ziyaret edip hazırlanan paketleri okul yöneticilerine teslim etti.

Gün boyunca yüz boyama etkinliği yapan Geleceğe Uzanan Eller Kulübü ve Müzik Kulübü üyelerinin katılımıyla söylenen eşlik eden öğrencilere kulüp üyeleri eğitim hayatları boyunca başarı diledi.

FAKİRE VERİLEN BİR LOKMA, BEŞ ŞEYİ MÜJDELER

Prof. Dr. Ramazan Ayvallı, dünyada hiçbir işin, cömertlikten ve yemek yedirmekten daha iyi olmadığını söylüyor. Allah (cc), Hazreti İbrahim’i yemek yedirmesinden ve misafirperverliğinden, Hz. Ali’yi (ra) çok zengin olmasa da cömertliğinden dolayı Kur’an’da över. Hz. Osman (ra), çok cömert olduğundan dolayı, “hesapsız Cennet’e gidecek” diye müjdelenir.

Ömür kısa… Sonsuz olan âhiret hayatında kişinin karşılaşacakları, dünyada yaşadığı hâle bağlı. Başkalarına faydalı olmak, herhangi bir şekilde hizmet etmek ve sevindirmek, büyük sevap kazanmaya vesile. Öyle ki farzlardan sonra en kıymetli amel, insanlara faydalı olmak. “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.” hadis-i şerîfini hatırlatan Marmara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi Hadis Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ramazan Ayvallı, dünyada en iyi ve hayırlı işin, cömertlik ve yemek yedirmek olduğunu belirtiyor.

Prof. Dr. Ayvallı, özellikle de Ramazân-ı Şerîf’te yemek yedirmekte kusur etmemek gerektiğini söylüyor. Ayvallı, fakire verilen bir lokmanın, sahibine beş şeyi müjdeleyeceğini belirtiyor: 1- Bir tane iken beni çoğalttın. 2- Küçük idim, büyüttün. 3- Düşman iken, beni dost ettin. 4- Fânî (yok olmak üzere) iken, beni sonsuz kalıcı ettin. 5- Bugüne kadar sen beni muhafaza ettin, artık ben seni muhafaza ederim.” [Miftâhu’l-Cenne]

Hasan KILIÇ