OKÜ’DE ULUSLAR ARASI ÖĞRENCİLERE TÜRKÇE EĞİTİM VERİLECEK

1511863804 aeTürkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi  (TÖMER) tarafından düzenlenen projelerde TÖMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abdullah Demiral, Okt. Ahmet Sarpkaya, Okt. Funda Yıldırım ve Okt. Muhammed Tayyip Zorlu’nun eğitim vereceği belirtildi.

Osmaniye korkut Ata Üniversitesi  Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi  (TÖMER) tarafından uluslararası öğrenciler için Türkçe eğitim programının başlaması dolayısıyla Rektör Prof. Dr. Murat Türk’ün katılımlarıyla bir tanıtım programı düzenlendi.

TÜRKÇE EĞİTİM PROGRAMINA 76 ÖĞRENCİ KATILIYOR

Üniversite Rektörlük Büyük Salonunda düzenlenen programda 20 Kasım 2017 tarihinde başlayan eğitim öğretim döneminde YTB Suriyeliler için Üniversiteye hazırlık, İleri Düzeyde Türkçe Eğitim Programı (Şehir Merkezi Projesi), Suriye Burs Programı ve Özel Öğrenciler başlığı altında üç farklı proje ile devam edildiği belirtilirken bu projelere toplamda 76 öğrenci katıldı.

ABDULLAH DEMİRAL, AHMET  SARPKAYA, FUNDA YILDIRIM VE MUHAMMET TAYYİP ZORLU EĞİTİM VERECEKLER

Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi  (TÖMER) tarafından düzenlenen projelerde TÖMER Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abdullah Demiral, Okt. Ahmet Sarpkaya, Okt. Funda Yıldırım ve Okt. Muhammed Tayyip Zorlu’nun eğitim vereceği belirtildi.

REKTÖR TÜRK: “AKADEMİK KADRO OLARAK EN İYİSİ YAPACAĞIZ”

Projelerde eğitim alacak öğrencilerle bir araya gelen Üniversite Rektörü Prof. Dr. Murat Türk de öğrencilerin iyi bir eğitim alabilmeleri için OKÜ olarak hem idari hem de akademik kadro olarak en iyisini yapacaklarını ifade etti.

HASAN KILIÇ