OKÜ’DE TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU ADINA ELEKTRONİK FİDAN

HİSARCIKLIOĞLUOsmaniye Korkut Ata Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığınca geliştirilen Basın ve Halkla  İlişkiler Birimi tarafından fidan bilgilerinin sisteme eklendiği ve Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü’nce koordinat bilgileri güncellenen Elektronik Fidan Sertifikası Yazılımının devreye alınmasıyla Fidan dikimi geçekleştirilmeye başlandı.

İlimiz protokolü ve Osmaniyeli vatandaşlarımızın Elektronik Fidan dikimine ilgisi her geçen gün artıyor.  Farkındalığı artırmak amacıyla Üniversite Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Üniversitemiz tarafından kendisine Fahri Doktora unvanı verilen TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu adına elektronik fidan dikimi gerçekleştirdi.

Adına fidan dikimi gerçekleştiren TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Murat Türk’e bir teşekkür mesajı gönderdi. Hisarcıklıoğlu, 24 Ocak 2020 tarihli mesajında  günümüz dünyasında ağaçlanmanın önemine dikkat çekerek, dinimizde de önemli yer tutan fidan dikimi konusunda göstermiş oldukları gayretlerinden dolayı Türkiye’nin saygın üniversitelerinden biri olan Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk’e teşekkür etti. Hisarcıklıoğlu, Rektörümüze gönderdiği teşekkür mektubunda, “Özellikle şehirleşen, betonlaşan ve çölleşen bir dünyada ağaçlandırmanın ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Bizim inancımızda da bu vardır. “Bir nefesiniz varsa ve elinizde bir fidan bulunuyorsa, bunu dikin” der. Ülkemizin saygın eğitim yuvalarından birisi olan Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi olarak, adıma tahsis edilen bir fidan dikmek nezaketinde bulunduğunuz için teşekkür ediyorum. Üstlendiğiniz görevleri başarıyla yerine getirme gayretlerinizin ve yaptıklarınızın, girişimcilik  ruhu taşıyan herkese örnek olmasını ve ülkemizde kalıcı modeller oluşturmasını diliyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

Hasan KILIÇ