OKÜ’DE” HER YÖNÜYLE TOPRAK” KONULU PROGRAM DÜZENLENDİ

1Yrd. Doç. Dr. Çağdaş Akpınar, toprağın özellikleri, toprağın önemi, toprağın canlılar ve çevre üzerindeki etkisi hakkında bilgiler aktarırken

Osmaniye korkut Ata Üniversitesi  Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi’nin (OKÜSEM) organize ettiği 5 Aralık Dünya Toprak Günü münasebetiyle “Her Yönüyle Toprak” konulu program Mühendislik Fakültesi Dekanlık Amfisinde düzenlendi.

Düzenlenen programa Üniversite Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi (OKÜSEM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Adnan Bozdoğan, OKÜSEM Müdür Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Kurban Yaşar ve Öğr. Gör. Osman Kara, Öğretim Üyeleri ve Öğrenciler Katıldı.

Programa konuşmacı olarak Üniversitemiz Kadirli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Çağdaş Akpınar katıldı.

Yrd. Doç. Dr. Çağdaş Akpınar, toprağın özellikleri, toprağın önemi, toprağın canlılar ve çevre üzerindeki etkisi hakkında bilgiler aktarırken toprağın erozyon ve betonlaşma nedeniyle tehdit altında olduğunu ve korunmasının gerektiğini vurguladı.

“Her Yönüyle Toprak” konulu programın sonunda Üniversitemiz Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi (OKÜSEM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Adnan Bozdoğan, Kadirli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Çağdaş Akpınar’a Teşekkür Belgesi verildi. Hasan KILIÇ