OKÜ MEZUNLARINI SEVİNDİREN OLAY

 

OKÜ ÖĞRENCİ FOTOSUOsmaniye Korkut Ata Üniversitesi mezunları arasındaki dayanışmayı arttırmak ve Üniversitenin  gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Mezunlar Derneği (OKÜMDER) kuruldu.

Mustafa Demir’in başkanlığını yaptığı OKÜMDER’in Başkan Yardımcılığını Fevzi Şişik, Genel Sekreterliğini Ömer Güven, Yönetim Kurulu Üyelerini ise Rüştü Ergün, Ali Avan, İsmail Alper Kaybet ve Hasan Sezer oluşturuyor.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Mezunlar Derneği (OKÜMDER) tanıtım toplantısının açılış konuşmasını OKÜMDER Başkanı Mustafa Demir yaptı.  Demir, Öğrenim görmekte olan Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi öğrencilerine burs ve benzeri yönde yardım etmek ve tüzük amacı doğrultusunda sosyal alanda, yurt içinde ve yurt dışında faaliyetlerde bulunmasının yanı sıra üyelerin boş zamanlarını değerlendirmeye yönelik spor aktiviteleri ve eğlenceler, konser, balo, tiyatro, sergi gibi etkinlikleri düzenlemek gibi amaçlarımız var. Bu ve daha fazla amaçlarımızı gerçekleştirmek adına kurduğumuz derneğe değerli katkılarından dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Murat Türk’e teşekkür ediyoruz.’dedi.

OKÜ’DE  13.500 ÖĞRENCİ, 719 PERSONEL VAR

Osmaniye’de 7 yıldır yaşadığını ve Üniversitenin farklı birimlerinde görevler aldığını ifade eden Üniversite Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, ‘Osmaniye’ye geldiğimde buraya ne katabilirim diye düşündüm. Geldiğimiz noktaya bakınca heyecanlanıyorum. Üniversitemizin 13.500 öğrencisi 719 personeli var. Eğitim Öğretimi 590 dönümlük arazi üzerinde 160 bin metrekare kapalı alanında üzerinde veriyor. Bunun yanında 300 megabitlik bir internet hızı ile birçok Üniversiteden daha iyi durumdayız. Mezun sayılarımıza bakınca bizi memnun ediyor. Üstelik açılan doktora programlarından mezun ettiğimiz öğrencilerimiz ile kendi hocalarını yetiştiren bir üniversite olmanın gururunu yaşıyoruz.‘diye konuştu.

OKÜMDER tanıtım toplantısında Dernek tarafından hazırlanan ve üzerinde daktilo ve İstiklal Marşı’nın olduğu tablo hediye edildi.
OKÜMDER’in Tanıtım Toplantısı basın mensupları onuruna verilen yemek ile son buldu. Hasan KILIÇ