OKÜ, Hisacıklıoğlu’nu Fahri Doktora Ünvanı ile Onure etti

OKÜ’den Hisacıklıoğlu’na Fahri Doktora UnvanıOsmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı RifatHisarcıklıoğlu’na Fahri Doktora unvanı verildi. OKÜ 15 Temmuz Şehitler Amfisinde düzenlenen törene; Vali Ömer Faruk Coşkun, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Belediye Başkan Yardımcısı Hulusi Akkuş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, Osmaniye ve çevre illerin Sanayi ve Ticaret Odaları Başkanları, siyasi parti temsilcileri, iş insanları, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törenin devamında Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesi 9. Sınıf öğrencisi Saltuk Buğra Karahan tarafından piyano dinletisi sunuldu.

Törenin açılış konuşmasını Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk yaptı. Prof. Dr. Türk,  “Bugün burada, geliştirdiği çözümlerle fark yaratarak insanların hayatına dokunan, Osmaniye’mize, Türkiye’mize uluslararası boyuttaki faaliyetleri ile değer katan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı RifatHisarcıklıoğlu Beyefendiye birazdan üniversitemizin fahri doktora belgesini takdim edeceğiz. Sayın Hisarcıklıoğlu, bizlerin davetini kırmayarak aramızda bulunmanızdan dolayı, şahsım ve Üniversitemiz adına çok teşekkür ediyorum. Sizin gibi değerli bir iş insanını, duayen bir yöneticiyi Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi ailesine kazandırmanın vermiş olduğu mutluluğu ve gururu konuklarımızın huzurunda paylaşmak istiyorum. Bugüne kadar Türkiye’mize, özelde Osmaniye’mize yaptığı katkıların bir takdir ve şükran ifadesi olarak Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Senatörleri tarafından girişimcilik, inovasyon ve teknoloji odaklı milli ekonominin gelişmesine, Türkiye’nin otomobili projesi başta olmak üzere Ülkemizin yerli üretim hamlesine yapmış olduğu katkılar ile dördüncü sanayi devrimi, dijital dönüşüm, e-ticaret, e-ihracat ve benzeri inovativ anlayışları, girişimcilik ekosisteminin gündemine taşıyarak, yaygınlaşmasını sağlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı RifatHisarcıklıoğlu Beyefendiye İşletme anabilim dalında fahri doktora unvanı takdim edilmesine Senatörlerimizin oybirliği ile karar verilmiştir”dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı RifatHisarcıklıoğlu’nun özgeçmişinin okunmasının ardından, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk tarafından TOBB Başkanı RifatHisarcıklıoğlu’na Fahri Doktora diploması takdim edildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı RifatHisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, Osmaniye’de bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade ederek “Yıllar içinde birçok toplantıya katılıyorum ama benim en mutlu olduğum anlar üniversite ortamlarıdır. Özellikle genç kardeşlerime baktığım zaman ülkemin geleceğini görüyorum, umutlanıyorum ve daha hevesle çalışma azmine kavuşuyorum. Bugün Korkut Ata Üniversitemizde olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” diye konuştu. Sözlerinin devamında Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi gibi dinamik bir üniversiteden fahri doktora unvanı almanın kendisi için büyük bir gurur kaynağı olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, Üniversite Senatosuna ve Yönetim Kuruluna teşekkür etti. Konuşmasının devamında Girişimcilik konusunda konuşan Hisarcıklıoğlu, tüm gençlere başarılar dileyerek konuşmasına son verdi.

Tören sonunda Üniversitenin plaketi TOBB Başkanı RifatHisarcıklıoğlu’na Vali Ömer Faruk Coşkun tarafından takdim edildi.  Hisarcıklıoğlu’na protokol mensupları tarafından da çiçek ve çeşitli hediyeler sunuldu.

Ali Celal KAYMAK