OGSAT’ın yeni oyununun adı: Karacaoğlan Der Ki!

OGSAT Yeni Sezondaki Oyununu Açıkladı2005 yılında kurulan Osmaniye Gençlik Sanat Tiyatrosu (OGSAT), 15.Sanat hayatına hazırlanıyor. “Her sene yeni bir heyecan ve mutlulukla sezonumuzu açıyoruz” diyen OGSAT Genel Sanat Yönetmeni Muhammet Kürtüloğlu, bu yılki tiyatro oyununun adının “-Karacaoğlan Der Ki…” olduğunu söyledi.

Muhammet Kürtüloğlu “Yıllardan beri gerçekleştirmek istediğimiz, hayalini kurduğumuz yereli konu alan bir komedi oyunuyla tiyatro severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyoruz. Ünlü saz şairimiz, âşık edebiyatının önemli temsilcilerinden bölgemizde doğan ve yaşayan Karacaoğlan’ı kendi yorumumuzla sahnede anlatmak istedik. 2018-2019 Tiyatro sezonunda “Nereden Geldin Teyze” isimli tiyatro oyunumuzu Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın maddi desteği ile sergilemenin mutluluğunu yaşadık. 2019-2020 Tiyatro sezonunda da “Karacaoğlan Der Ki…” oyunumuzla Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından, yine maddi destek almaya hak kazandık. Başvuru yapan 149 amatör tiyatro grubu arasından 51 tiyatro destek almıştır. Bunlar arasında tiyatromuz da kendisine yer bulmuştur. Bu bizim için ayrıca gurur vericidir” dedi.
Tiyatronun Osmaniye’de yaşaması ve yaşatılması için mücadelelerini sürdürmeye devam edeceklerini ifade eden Muhammet Kürtüloğlu “Bize destek olmak isteyen ve tiyatromuz içerisinde oyuncu, teknik, seyirci, sponsor ne şekilde olursa olsun yer almak isteyen herkesi bekliyoruz. YAŞASIN TİYATRO!” şeklinde konuştu.

Muhammet Kürtüloğlu iletişim adresinin de osmaniyetiyatro@gmail.com olduğunu sözlerine ekledi.

Ali Celal KAYMAK