Öğretmenlerin Promosyon görüşmesine Eğitim iş de katıldı

 

Osmaniye’de Öğretmenlere 1558 TL PromosyonGeçtiğimiz günlerde Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışan 3400  kadrolu personel için 3 yılda bir yapılan promosyon görüşmeleri; Valilik toplantı salonunda, İl Milli Eğitim Promosyon Komisyonu, Banka yönetici ve çalışanları, Sendika temsilcileri ve Milli Eğitim çalışanlarının hazır bulunduğu toplantıda yapıldı.

Toplantıda bulunan Eğitim İş Sendikası Osmaniye İl Başkanı Seyit Demir, 3 yılda bir yapılan bu Promosyon görüşmelerinin; Daha önceki yıllarda sadece yetkili sendika temsilcisi ve komisyon üyeleri ile banka yöneticileri arasında yapıldığını, ancak bu yıl yapılan görüşmelere komisyona destek vermek açısından salonda bulunduklarını böylece artık bir geleneği başlattıklarını ve bundan sonraki yapılacak görüşmelerde de bu geleneğin devam etmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Demir, “Biz sendikacılar, üyelerimizin hakları noktasında ortak hareket etmek zorundayız. O nedenle A sendikası yada B sendikası değil, hep birlikte böyle görüşmelerde orada olarak daha güzel sonuçlar almalıyız” dedi. Demir, neticede görüşme sonunda teklif edilen rakamın önceki görüşmeler baz alındığında, neredeyse 3 katı olduğunu bunun tüm eğitim camiasında memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Başkan Demir, Promosyon bedeli olan 1558 Türk Lirası’nın Nisan ayında tüm personelin hesaplarına yatırılacağını ifade etti ve “Doğru olan da aslında böylesi üye bazında ilgili görüşmelere tüm sendika temsilcileri davet edilmeli ve üyelerine daha sağlıklı bilgi verebilmeliler” diye konuştu.

Demir son olarak yapılan sözleşme de emeği geçen tüm meslektaşlarına, Eğitim Bir-Sen Osmaniye Şube Başkanı Mahmut Kahraman’a, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik ile İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mılla Katık’a Osmaniye Eğitim İş Sendikası adına teşekkürlerini sundu.

Ali Celal KAYMAK