“ÖĞRETMENLERİMİZİN GÜNÜ KUTLU OLSUN”

yusuuf eserCHP Osmaniye İl Genel Meclisi Adayı Yusuf ESER; 24 KASIM Öğretmenler günü nedeniyle yayınladığı mesajda şunları söyledi:

(Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.) O Eli öpülesiceleri yalnızca 24 Kasım öğretmenler gününde değilyılın hergününde öğretmenler günü yapsak hicde abartmış olmayız.

Her öğretmenin kaleminin mürekkebi alın teridir ve hiç de kurumaz. Öğretmenlik öyle yüce ve kutsal bir meslek ki. (PEYGAMBER Efendimiz bile “bana bir harf öğretenin 40 Yıl kölesİ olurum” demiştir.

Yine Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ün öğretmenlerimiz için dedikleri gibi (Yeni kuşak en büyük Cumhuriyetcilik dersini bugünkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır. Öğretmenler yeni nesli öğretmenlerin eseri olacaktır. Öğretmenler,erkek ve kız çocuklarımızın aynı suretle bütün tahsil derecelerindeki talim ve terbiyelerinin pratik olması mühimdir. CUMHURİYET sizlerden fikri hür vicdanı hür irfanı hür nesiller ister..

Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak ÖĞRETMENLER dir. Öğretmenlerden eğitimciden mahrum bir Millet henüz bir Millet adını alma yeteneğini kazanmamıştır. Ülkemizi gerçek hedefe gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır.

Biri VATANIMIZI kurtaran Asker Ordusu diğeri de Ulusumuzun geleceğini yoğuran İrfan, Bilim ordusudur. (Unutmayınız ki Cumhur Başkanı bile sınıfta Öğretmenden sonra gelir..) demiştir Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk.

TÜM CUMHURİYETCİ VATAN VE BAYRAK SEVDALISI ÖĞRETMENLERİMİZİN GÜNLERİNİ KUTLIYORSAYGI VE HÜRMETLE ÖNLERİNDE EĞİLİYOR SAYGILAR SUNUYORUM.