ÖĞRETMENLERE FİDAN HEDİYE ETTİLER

thumbnail_3Çukurova Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla anlamlı bir program düzenlendi. Öğrenciler tarafından hazırlanan ve büyük beğeni toplayan programa İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik’te katıldı.

Çukurova Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Havva Polat yaptığı açıklamada; Kıymetli vefakâr çalışkan öğretmenlerim ve buradaki varlığımızın sebebi güzel öğrencilerim 5. Eğitim yılına giren okulumuzun güçlü, enerjik ve çalışkan bir kadrosu var.

Çevremize ve doğaya saygıyı öğretmeyi birinci hedefimiz arasına aldık son üç yılda Osmaniye ilinde atık pil toplamada üst üste il birincisi olduk. Okulumuzun bahçesinin güllerini, sarmaşıklarını öğrencilerimiz dikti, kendi sebzelerini yetiştirmeyi öğrendiler dedi.

Havva Polat; okul aile birliğimizle öğretmenler gününde fedakârca çalışan kıymetli öğretmenlerimizin gönüllerini almak için küçük bir hediye istedik kalem gibi, ajanda gibi kararsız kaldık, kutlama komisyonunda ki öğretmenlerimizden Hanife Coşkun, her öğretmenlerimiz için bir fidan dikelim toprağa deyince aradığımızı bulmuştuk.

Kıyametin kopacağını bilseniz elinizde ki fidanı dikiniz Hadis-i Şerifinden yola çıkarak, her derste binlerce tohumu, genç dimağlara saçan öğretmenlerimize en anlamlı hediye olacağını düşündük. Tema vakfına her öğretmenimiz adına bir fidan bağışladık. Kırklareli Lüleburgaz ormanında 44 fidan sizin için dikildi. Geleceğin inşasında en büyük rolü üstlenen siz değerli meslektaşlarımın gününü tebrik ediyorum dedi.

Osmaniye il milli eğitim müdürü Ramazan Çelik, Çukurova Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen sonunda tüm öğretmenlere fidan sertifikalarını takdim etti. Hakkı YILMAZ