ÖĞRENCİLER ŞEHİDİN MEZARINI ZİYARET ETTİ

HASRET-YURTA ORTAK FOTOOsmaniye’nin Kadirli ilçesinde öğrenciler, okula adı verilen şehit Uzman Çavuş Mustafa Çiğiloğlu’nun mezarını ziyaret ederek, otlarını temizledi, Kur’an’ı kerim okudu, dua etti. Şehidin annesi ve eşinin elini öperek, harçlıklarıyla aldıkları Türk bayrağını hediye ettiler.

Savrun Şehit Mustafa Çiğiloğlu Fen Lisesi öğrencileri, 12 Mayıs 2006 tarihinde Şırnak’ın Küpeli Dağı kırsalında teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Çiğiloğlu’nun adına okulda anma programı düzenledi. Çiğiloğlu’nun hayatı anlatıldı, şiirler okundu, dualar edildi. Öğrenciler, harçlıklarıyla aldığı Türk bayraklarını öperek, şehidin annesi Esme ve eşi Mediha Çiğiloğlu’na verdi.

Daha sonra şehidin ailesi ve yakınlarıyla Çiğdemli köyü mezarlığındaki şehit Çiğiloğlu’nun mezarı başında Kur’an-ı kerim okuyan öğrenciler, şehidin annesi ve şehidin eşinin ve annesine başsağlığı dileklerini ileterek, mezarı düzenleyip üzerine Türk bayrağı örttüler.

Okul Müdürü Halil İbrahim Tamer, burada yaptığı konuşmada, şehidin adının okullarına verilmesiyle gurur duyduklarını ve en güzel şekilde yaşatacaklarını söyledi.

Vatanı için hayatını kaybeden şehitleri rahmetle andıklarını ifade eden Tamer, “Öğrencilerin öğrenim gördükleri okula adının verildiği şehidini tanıması ve şehitlik kavramı bilincinin kazandırılması amacıyla yapılan programda emeği geçenleri kutluyorum. Şehidimizin isim okulumuzda yaşayacak. Gurur duyduk, onur duyduk. öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Şehidin annesi Esme Çiğiloğlu ise, öğrencilere teşekkür ederek, “Allah kimseye evlat acısı göstermesin” diyerek gözyaşı döktü.

Öğrencilerden Bedirhan Karacaoğlu da Çiğiloğlu’nu rahmet andıklarını belirterek, “Şehidimizin mezarını ve ailesini ziyaret ettik. Hatim indirdik. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.” şeklinde konuştu.

Şehidin eşi Mediha Çiğiloğlu, “Öğrencilerimize, öğretmenlerine ve idarecilerine teşekkür ediyoruz. Eşimin adının okula verdiler. Çok mutlu olduk, onur duyduk. Kur’an-ı kerim okudular, dua ettiler. Çok memnun olduk.” ifadelerini kullandı.    MENDERES ÖZAT