OGC’ye referandum ziyaretleri sürüyor

 

DSC_001916 Nisan’da yapılacak olan Anayasa Referandumu ile ilgili olarak Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyaretler devam ediyor. Adana’nın Çukurova ilçe Belediye Başkanı ve Doğu Akdeniz Belediyeler birliği Başkanı Soner Çetin, beraberinde CHP heyeti ile birlikte OGC’yi ziyaret etti.

Ziyarete Çetin ile birlikte Toprakkale Belediye Başkanı İbrahim Demirci, CHP İl başkanı Nedim Ünlü, İl başkan Yardımcısı Mustafa Cengiz ile bazı partililer de katıldı. Referandum ile ilgili gece gündüz demeden çalışmaların devam ettiğini ifade eden İl başkanı Nedim Ünlü, “Bu çalışmalarımıza belediye başkanlarımız da destek veriyorlar. Çalışmalarımıza katılıyorlar. Bugün de sayın başkanımız Soner Çetin bey bizlere destek vermek için Osmaniye’ye geldi. Kendisine ve bizleri ağırlayan siz değerli basın mensuplarına teşekkür ediyorum” dedi.

OGC’yi ilk defa ziyaret ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Soner Çetin, “İnşallah bundan sonra tekrar ziyarete gelmeye çalışacağım. Osmaniye il oldu ancak biz hala hemşerilerimiz olarak bakıyoruz. Bildiğiniz gibi önümüzde bir referandum var. CHP Genel başkanımız başta olmak üzere tüm teşkilatımızın en tepesinden en alt birimine kadar çalışıyoruz. Vatandaşlarımıza bunun bir parti meselesi olmadığını bir memleket meselesi olduğunu anlatıyoruz. Sayın genel başkanımızı da kutlamak istiyorum. Çalışmalarımızda hiçbir ayrım yapmadan her türlü desteği veriyor. Özellikle CHP’li milletvekili olmayan veya belediye başkanı olmayan illere benim gibi belediye başkanları veya milletvekilleri görevlendiriliyor. Adana’da çok geniş ve kapsamlı çalışmalar yaptık. Bugün de Osmaniye’de vatandaşlarımızı, esnaflarımızı tek tek dolaşıyoruz. Son güne kadar da bu çalışmalarımız devam edecek. Bu arada memnuniyetle gördüm ki; Osmaniye’de yarışın başa baş gittiğini söyleyebilirim. Görüştüğümüz vatandaşlarımız genelde ‘Biz bu kadar yetkinin tek bir kişiye verilmesine karşıyız. Kim olursa olsun böyle bir yetkiyi vermeyiz’ şeklinde konuştular. Ben bu çalışmaları 4 çocuklu bir baba olarak, çocuklarımın geleceğinin riske atılmaması için yapıyorum. Diğer yandan sonuç ne olursa olsun, Türkiye için hayırlı olsun inşallah” diye konuştu.

Ziyaret için teşekkür eden OGC Başkanı İsrafil Avcı, “Biz tüm partilere eşit mesafedeyiz ve kapımız hepsine açıktır. Referanduma sayılı günler kaldı. Bu süreçte bizleri en çok ziyaret eden CHP teşkilatı oldu. Bu konuda il başkanımız Nedim Ünlü beyi de tebrik ediyorum. Ayrıca çalışmalarınızda da başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Soner Çetin, ziyaretin anısına OGC Başkanı İsrafil Avcı’ya belediyesinin yaptırdığı duvar saati hediye etti.

Ali Celal KAYMAK