OGC yönetimi üyelerine yemek verdi

 

DSC_1464Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti (OGC) Yönetim Kurulu, üyelerinin Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlamak için yemek düzenledi.

Öğretmen Evi’nde düzenlenen yemek programında konuşma yapan OGC Başkanı İsrafil Avcı, “Öncelikle geçen sene yine 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlediğimiz yemekli programda bildiğiniz gibi babamın vefat haberini yine bu kürsüde almıştım. Mekanı Cennet olsun. Bu sene de yine program düzenleyeceğimizi söylediğimde, yönetim kurulumuz bana ‘Başkanım 10 Ocak senin babanın vefatı günü. Dolayısıyla böyle bir günde program düzenlemek olmaz. Bundan dolayı birgün önce veya birgün sonra yapalım’ dediler. Ben bundan dolayı yönetim kuruluma teşekkür ediyorum. Ayrıca bildiğiniz gibi yine ülkemiz bugünlerde önemli süreçten geçmektedir. Birçok şehit verdik. Çak sayıda yaralanan vatandaşlarımız oldu. Dolayısıyla böyle acıların yaşandığı bugünlerde eğlenceli bir programın doğru olmayacağını düşünerek, sade bir yemek programı düzenledik. İnşallah bu günleri atlattığımızda yine güzel programlar düzenleriz” dedi.

Konuşmasında günün anlam ve önemine de değinen Başkan Avcı, “Gazeteciler, gücünü kamuoyu desteğinden alan, kamuoyunu bilgilendirmek,  vatandaşların haber alma hakkını ilkeli ve sorumlu gazetecilik anlayışıyla yerine getirmek gibi birçok önemli görevler üstlenmektedir. Teknolojik gelişmeler sonucu ulaşmış olduğumuz bilgi çağında basının önemi daha da artmış bulunmaktadır. Gelişen teknoloji ve çağa ayak uyduran Türk basını bugün, yazılı ve görsel boyutunun yanı sıra, sanal ortamda da memnuniyetle takip ettiğimiz bir gelişme kaydetmektedir. Hiç kuşkusuz ki Türk basının geldiği düzeyde, basın çalışanlarının fedakârca gösterdikleri gayretlerin büyük payı bulunmaktadır. Doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışı ile kamuoyunu ülke ve dünya gerçekleriyle buluşturan basın, toplumu bilgilendirmeye, bilinçlendirmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendirmektedir. Basın görevini yaparken hukukun evrensel standartlarından sapmaması, meslek etiğine uyması, kişi haklarına ve özel hayata özen göstermesi, bireylerin doğru haber alma ve bilgi edinmelerini sağlaması, basının önemli sorumluluklarından olup, bu anlamda büyük önem taşımaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle; bu işe emek ve gönül veren tüm değerli basın mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, görevi başında hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm meslektaşlarımıza yaşamlarında sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. Ayrıca davetimize katıldığınız için hepinize yönetimim adına çok teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun inşallah” şeklinde konuştu.

Düzenlenen programa Dünya Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes Demir, Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şahin Özer, Valilik Basın Müdürü Osman Turunç, Valilik Özel Kalem Müdürü Gülşen Kaymak, Belediye Basın Müdürü Bahadır Erdem Bülbül, OGC eski başkanları Hüseyin Ünaldı ve Gökhan Erkmen ile OGC üyeleri ve aileleri katıldı. Program sonunda üyelere hediye paketi takdim edildi.

Ali Celal KAYMAK