OGC Başkanı Avcı; “Biz Büyük Bir Aileyiz”

 

DSC_0053Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’nin (OGC) geleneksel iftar yemeği düzenlendi. Öğretmen Evi’ndeki İftar Yemeğine; Basın Yayın ve Enformasyon Adana İl Müdürlüğü’nden Şube Müdürü Mustafa Naci Dönmez, Osmaniye Masası Sorumlusu Fatma Açıkgöz, Mersin Masası Sorumlusu Yusuf Yüksel, OGC Kurucu Başkanı Bahri Çolpan, OGC eski Başkanları Gökhan Erkmen ve Hüseyin Ünaldı, Valilik Özel kalem Müdürü Gülşen Kaymak, Valilik Basın Müdürü Osman Turunç, Bahçe Belediyesi Basın Müdürü Osman Kuşçu, Yenihayat Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Taşçı, Muhasebe Müdürü İrfan Erdem, Kızılay Şube Başkanı İsmet İpek, OGC Yönetim Kurulu ve Üyeler ile aileleri katıldı.

Yemek sonrası OGC üyesi Muhammet Yıldırım yemek duası yaptırdı. Ardından konuşma yapan OGC Başkanı İsrafil Avcı “Biz büyük bir aileyiz. Bunu bu akşam burada gördük. Cemiyetimiz her geçen daha da büyüyerek güçleniyor. Ramazan sonrası cemiyetimize yeni katılımlar olacak ve daha da büyüyüp, güçleneceğiz. Ben bu konuda cemiyetimizde görev yapmış eski başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu akşamki davetimize katılan siz değerli üyelerimize ve ailelerinize de teşekkürlerimi sunuyorum. Bizler siz değerli üyelerimiz için var gücümüzle çalışıyoruz. Osmaniye şehir içi dolmuşları için çıkardığımız kartlarınız hayırlı olsun. Özel hastaneler ile de anlaşma yapıp, sağlık giderlerinde indirim yaptıracağız. Belediye abonelik ve ilanları için Belediye Başkanımız Kadir Kara’ya şükranlarımı sunuyorum. Kendisi her zaman bizlere destek vermiştir, bundan dolayı teşekkür ediyorum. Yine Yayla Evi Projesi için kooperatif kurulmasında son aşamaya gelindi. Bu konuda bizlere destek olan kardeşim İsmail Avcı’ya da teşekkür ediyorum. Cemiyetimizin etkinlikleri kapsamında hazırladığımız DOĞAKA Projesi kabul oldu ve Temmuz ayı başlarında hayata geçecek. Bu konuda da sayın Onur Yıldız’a teşekkür ediyorum” dedi.

BİK YARDIMI OGC’YE VERİLDİ

Basın İlan Kurumu’nun (BİK) bu seneki yardımını OGC’nin aldığını müjdeleyen İsrafil Avcı, “Bu konuda geçen sene bizim bazı hatalarımızdan kaynaklı yardımı alamamıştık. Ancak bu sene hak ettiğimiz gibi yardım bizim cemiyetimize verildi. Bu konuda bizlere destek olan siz üyelerimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu sene bir ilki yaparak, Bayram Gazetesi çıkaracağız. Bu konuda destek veren meslektaşlarıma da teşekkür ediyorum. Ayrıca Osmaniye Barosu’nun turnuvasında En Centilmen Takım seçilen ve Sağlık-Sen Turnuvası’nda üçüncü olan futbol takımımızı da Adıyaman’da iki gün gece tatile göndereceğiz. Kendilerini yürekten kutluyorum. Bütün bunları gerçekleştirirken, bana desteklerini esirgemeyen başat eşim ve çocuklarım olmak üzere, yönetim kurulu arkadaşlarıma, siz değerli üyelerimize, BYEGM Adana İl Müdürlüğü ekibi ve Daire Başkanı Muhammed Akgünler’e, bizleri bu akam en güzel şekilde ağırlayan Öğretmen Evi yönetimi ve çalışanlarına da çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yemeğe katılan OGC Üyesi ve Yenihayat Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Taşçı, OGC ile yapılan protokol gereği sağlık hizmetlerindeki indirimlerden bilgilendirme yaptı ve OGC’ye desteklerinin devam edeceğini söyledi.

Konuşmaların ardından Osmaniye’de günlük yayınlanan Medya Gazetesi’nin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Mustafa Bardak’a, 8 ilde yapılan 4 bin 127 denek üzerindeki araştırma neticesinde Akdeniz Bölgesi’nin En İyi Köşe Yazarı seçilmesinden dolayı hediye verildi. Ayrıca OGC Üyeleri Mehmet Akif Okur ve Ömer Ali Turunç’un Basın Kartlarını da Basın Yayın ve Enformasyon Adana İl Müdürlüğü Osmaniye Masası Sorumlusu Fatma Açıkgöz tarafından verildi. Program sonunda Başkan İsrafil Avcı, OGC üyelerine hazırladıkları bayram hediyelerini takdim etti. Ayrıca Basın Yayın ve Enformasyon Adana İl Müdürlüğü’nden katılan misafirlere de Osmaniye’ye özgü hediyeler takdim edildi. Gece sohbet ortamında devam etti.

Ali Celal KAYMAK