Off-Road üyeleri sokak hayvanlarına sahip çıktı

 

2Osmaniye’de Off-Road Kulübü üyeleri, Zorkun Yaylası’nda yemek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına yem bıraktı.
Off-Road Kulübü üyeleri, yoğun kar yağışı ve soğuk havadan dolayı yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarına raf ömrü bitmiş tavuk eti, et ürünleri ve unlu mamuller temin ederek, sokak hayvanlarının yemesi için doğaya bıraktılar.
Osmaniye Off-Road Kulübü üyeleri tarafından gerçekleştirilen etkinliğe; Osmaniye Belediyesi katkı sağlarken, Doğa ve Yaban Hayatı Koruma ve Araştırma Derneği ile Korkut Ata Derneği de destek verdi. Düzenlenen organizasyonda temin edilen gıdalar, Amanos Dağları’ndaki Çiftmazı Mesire Alanı, Mitisin, Olukbaşı ve Zorkun Yaylalarında yaşayan kedi ve köpekler için belirli noktalara bırakıldı.
Osmaniye Off-Road Kulübü Başkan Yardımcısı Kemal Arıcan, amaçlarının Osmaniye’yi tanıtmak olduğunu ve sık sık gruplar halinde Zorkun Yaylası bölgesine çıktıklarını ifade ederek, “Biz zaten sürekli doğayla iç içeyiz. Ayrıca Osmaniye dışındaki bölgelere de gitmekteyiz. Bugün de karda mahsur ve aç kalan hayvanları beslemek, onları korumak ve yaşamlarını idame ettirmelerine yardımcı olmak amacı ile buradayız. Bu faaliyetlerin devamı gelecektir” dedi.
Etkinliğe destek veren Osmaniye Belediyesi Meclis Üyesi Oğuzhan Saçıkara ise, “Ulaşılmaz denilen yollara ulaştık. Off-Road Kulübü ile dağlık alanlardaki hayvanları besleme faaliyeti düzenledik. Halkımız ile birlikte bu faaliyetimizi gerçekleştirdik. Mutluyuz ve mutlu şehrin mutlu hayvanları olmasını diliyoruz” diye konuştu.

MEHMET ÇETİL