ODER’in iftar programı büyük ilgi gördü

 

 

3Ankara’daki Osmaniyeliler Derneği (ODER) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen İftar Programı, bu yıl da yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Osmaniyeliler Derneği tarafından düzenlenen iftar programına Ankara ve çevre illerde yaşayan yaklaşık 400 kişi katıldı. AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Hasanbeyli Belediye Başkanı Alpaslan Koca, Tüysüz Belediye Başkanı Veli Fidan, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsrafil Avcı, gazeteciler, çok sayıda siyasetçi, bürokrat ve işadamının katıldığı İftar programı öncesinde Osmaniye Ticaret Odası tarafından hazırlanan “Osmaniye Güzeldir” konulu fotoğraf sergisi düzenlendi ve yine aynı serginin fotoğraf albümü de konuklara hediye edildi. Öz Finans-İş Sendikası Başkanı Ahmet Eroğlu’nun sponsor olduğu gecede, Osmaniyeliler birbirleri ile bol bol sohbet etme imkanı buldular. Osmaniyeliler Derneği Başkanı Talip Ersoy’un açılış konuşması yaptığı gecede, Ankara Hamamönü’de alımı tamamlanan Osmaniye Evi’nin müjdesini de verdi. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Talip Ersoy, “Uzun mücadeleler sonunda başta Hemşehrimiz ve MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli olmak üzere, bugün babasının vefatı nedeniyle aramızda olamayan Sayın Valimiz Kerem Al’a, Belediye Başkanımız Sayın Kadir Kara’ya ve Milletvekillerimize tek tek teşekkür ederiz. Artık Osmaniye’nin Ankara’da bir evi var. Bir hayalin gerçekleşmesinden dolayı çok mutluyuz” dedi.

Öz Finans-İş Sendikası Başkanı Ahmet Eroğlu ise Osmaniye için her zaman ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı: “Burada olmaktan onur duyuyorum. Yiğit Osmaniye’nin yiğit evlatları ile birlikte olma şerefini bizlere sağlayan ODER’e teşekkürlerimi sunuyorum. Osmaniye Evi konusunda büyük bir mücadele veren Başta ODER Başkanı Talip Ersoy olmak üzere emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum.”

İftar Programına katılan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ise yaptığı konuşmada “Burada bulunan bütün hemşerilerimizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bu gecenin organizasyonunda emeği geçen herkese tek tek teşekkür ediyorum. Ankara Hamamönü semtinde alımını gerçekleştirdiğimiz Osmaniye Evi ile ilgili olarak büyük bir emek sarf eden Dernek Başkanı Sayın Talip Ersoy’a da ayrıca teşekkürlerimi sunarım. Gün gelecek Başkentimizde bir Osmaniye Evi olacak dense, eminim bir çok insan imkansız derdi. Artık bir hayalimiz daha gerçekleşti. Başta Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin büyük katkıları ile alınan bu ev, artık bütün Osmaniyeli hemşehrilerimizin Ankara’daki ilk uğrak yeri olacaktır. Öğrencilerimizin bir araya gelebileceği bir kültür merkezi niteliğindeki Osmaniye Evi hepimize hayırlı olsun. Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’ye, babasının vefatı sebebi ile aramızda olamayan Sayın Valimiz Kerem Al başta olmak üzere, Osmaniye Milletvekillerimize, Osmaniyeliler Derneği’ne ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Yaklaşık saat 22.30’a kadar devam eden gecenin sonunda Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ve Öz Finans-İş Sendikası Başkanı Ahmet Eroğlu’na, ODER tarafından katkılarından dolayı birer plaket takdim edildi. Gece, çektirilen hatıra fotoğrafları ile son buldu.

Ali Celal KAYMAK