ODER,   ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCİLERİ TANIŞMA  KAHVALTISINDA BULUŞTURDU

 

4 SÜTUNA FOTOOsmaniyeliler Derneği (ODER) Başkanı Talip ERSOY ; öğrencilere hitap ederek gurbette yalnız değilsiniz, her türlü ihtiyacınızda, sorununuzda yanınızda Osmaniyeliler Derneği olduğunu unutmayın diyerek katılan tüm öğrencilere teşekkür etti.

Osmaniye’mizi tanıtma anlamında birçok güzel faaliyetlere imza atan Osmaniyeliler Derneği Öğrenci Topluğu(ODER) Ankara’da Geleneksel Üniversiteli Öğrenciler Tanışma Kahvaltısı düzenledi.

Her sene geleneksel hale getirilen kahvaltı etkinliğinde Ankara’yı yeni kazanan Osmaniyeli Öğrenciler bir araya gelerek birlik ve beraberliklerini bir kez daha gösterdiler.

Kahvaltı etkinliğine Osmaniyeliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Talip ERSOY, yönetim kurulu başkan yardımcısı Aslı NACAR, ODER Öğrenci Topluluğu Genel Başkanı Mert KUMCU, Ankara Öğrenci Topluluğu Başkanı Zeynep DOĞAN, eski öğrenci topluluğu başkanı Hakan AKBÖRK ve 100’e yakın öğrenci katıldı.

Etkinlikte Yönetim Kurulu Başkanı Talip ERSOY ; öğrencilere hitap ederek gurbette yalnız değilsiniz, her türlü ihtiyacınızda, sorununuzda yanınızda Osmaniyeliler Derneği olduğunu unutmayın diyerek katılan tüm öğrencilere teşekkür etti.

ANKARA’DA OSMANİYE KÜLTÜR EVİ PROJESİ

Osmaniyeliler Derneği Başkanı Talip Ersoy, Ankara’da yapılması planlanan Kültür Evi Projesi hakkında da  bilgi verdi.

Dernek olarak Ankara’da Osmaniye Kültürünü yaşatmak, başkentte yaşayan Osmaniyelilerin birlikteliğini sağlamak istediklerini ifade eden Ersoy, şunları kaydetti:

“Ankara’da 5 bin kadar Osmaniyeli ikamet ediyor ve 700 öğrencimiz eğitimlerini sürdürüyor. Derneğimiz bünyesinde kurduğumuz Öğrenci Topluluğu sayesinde artan ilgi, apartman dairesinde sürdürülen dernek faaliyetlerine karşı yetersiz durumdadır. Dernek Yönetimi olarak daha etkili bir çalışma ve faaliyet alanı oluşturmak adına Kültür Evi Projesi planlanmıştır. Bu anlamada Osmaniyelilerin de yetkililerimizin de desteğini beklemekteyiz. Uzun süren çalışmalar ve istişareler sonucunda Ankara’nın Kurtuluş Semti’nin turistik hamam önü mevkisinde bulunan ve Altındağ Belediyesi tarafından restorasyonu yapılan tarihi Ankara Evleri olarak adlandırılan binalardan bir tanesini satın almak kararı alınmıştır.”

Ersoy, projenin Ankara’da Osmaniye Kültürünü tanıtmak adına önemli olduğunu belirterek destek istedi.

Ardından söz alan ODER Öğrenci Topluluğu Başkanı Zeynep DOĞAN sene boyunca birçok kültürel, sosyal etkinliklerimiz olacaktır, buradaki tüm arkadaşlarımızı etkinliklerimize bekleriz diyerek Osmaniye’yi tanıtma çalışmalarının her alanda devam edeceğini ifade etti.

Osmaniye basını olarak biz de  Osmaniyeliler Derneği Öğrenci Topluluğu’na çalışmalarında başarılar diliyoruz. Hasan KILIÇ