ODER BAŞKANI ALİ KARAGÖZ’ÜN 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

 

 

1Başkan Ali Karagöz “Engelli bireylerin hayatın her alanında, kimseye muhtaç olmadan, hayatlarını sürdürebilmeleri en temel insan hakkıdır. Sağlıklı bir toplum oluşturulmasının yolu, engelli vatandaşlarımızın da toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile mümkündür” dedi.

Gümüşhane Osmaniyeliler Derneği (Oder)  Öğrenci Topluluğu Onursal Başkanı Ali Karagöz, sağlıklı bir toplum oluşturulmasının yolunun, engelli vatandaşların da toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile mümkün olacağını söyledi.

ODER Onursal Başkanı Karagöz 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayınladığı yazılı mesajında “Engelliler engel değildir ”yorumunu yaparak bu günün engellilerin önündeki engelleri kaldırılması, sahip oldukları hakları ve yaşam standartlarının geliştirilmesi bakımından önemli olduğunu vurguladı.

Başkan Karagöz “Engelli bireylerin hayatın her alanında, kimseye muhtaç olmadan, hayatlarını sürdürebilmeleri en temel insan hakkıdır. Sağlıklı bir toplum oluşturulmasının yolu, engelli vatandaşlarımızın da toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile mümkündür. Devletimiz, engelli vatandaşlarımızın yaşamlarının kolaylaştırılması ve iyileştirilmesi yönünde son yıllarda çok önemli yasal düzenlemeler yapmıştır. Ancak engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü noktasında, yerel yönetimlerin, sivil toplum kuruluşlarının, basın ve yayın organları ile toplumun her kesimindeki bireylerin, destek olması gerekmektedir. Her fırsatta onları kucaklayarak eşit ve değerli vatandaşlar olduklarını göstermeliyiz ”dedi. Hasan KILIÇ