OBEM, 32 aktif kursta yılda yaklaşık 2 bin 500 kişiye ücretsiz olarak eğitim veriyor

OBEM BİNASI AÇILIŞ (34)Osmaniye Belediyesi tarafından Sanat ve Mesleki Eğitim Merkezi’nin (OBEM) yeni binası görkemli bir törenle hizmete açıldı. “7’den 70’e Her Yaştan, Herkese” sloganı ile geçtiğimiz yıllarda hizmete sunulan OBEM, yeni binasında hizmet vermeye başladı.

Geniş katılımla açılışı yapılan OBEM bünyesindeki tüm kursların giderleri Osmaniye Belediyesi tarafından karşılanıyor. Esenevler Mahallesi İstasyon Caddesi 15536 Sokak Numara 6’da hizmet veren OBEM, 32 aktif kursta yılda yaklaşık 2 bin 500 kişiye ücretsiz olarak eğitim veriyor.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara açılış töreninde yaptığı konuşmasında: “Bu projedeki temel amacımız; Osmaniye’nin yerel yönetimi olarak her alanda ve sektörde vatandaşlarımıza, özellikle kadınlarımızın aylık bütçelerine katkıda bulunabilmeleri, günlük yaşamlarını daha kaliteli hale getirebilmeleri, bir meslek, sanat alanında bilgi ve beceri sahibi olabilmeleridir. Burada kazandıkları beceriler ve ortaya koydukları eserlerle, aylık bütçelerine katkıda bulunmaları, yaşadıkları şehirden Osmaniye’den yönetiminden yerel yapısından duydukları hazla, kentsel mutluluğu artırmayı amaçlıyoruz. Bu konuda mülki idare ve yerel idare olarak birlikte yürüttüğümüz 37 branşta eğitim vermeye çalışıyoruz. Halk Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile bizden desteklerini esirgemeyen saygı değer valimize teşekkür ediyorum. Açılışını yaptığımız Sanat ve Mesleki Eğitim Merkezi’mizin yeni hizmet binasının Osmaniyeli hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum ve saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Güngör ise; “Değerli belediye başkanım, değerli protokol üyeleri ve misafirler, belediyemizin bu hizmet binasında iş birliği halinde kurslarımızı açıyoruz. Çok sayıda vatandaşımız bu hizmetlerden yararlanıyor. Bu nazik davetlerinden dolayı belediyemize teşekkür ediyorum ve bütün Osmaniye halkına bu binanın hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Sanat ve Mesleki Eğitim Merkezi’nin açılış töreni sonrasında Başkan Kara ve protokol üyeleri eşliğinde tüm kurslar ziyaret edilerek, el emeği göz nuru ürünler incelendi.

Açılışa Vali Ömer Faruk Coşkun’un eşi Sevilay Coşkun, Garnizon Komutanı Topçu Albay Ahmet Serdar Gül’ün eşi Fatma Oya Gül, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz’ın eşi Hatice Yılmaz, Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk’ün eşi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Türk, Kamu Kurum ve Kuruluşları il müdürleri, siyasi parti il ve merkez ilçe temsilcileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ali Celal KAYMAK