Nike Halı Saha Ligi’ne 12 takım katılıyor

 

ADM_0626Tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak başlatılan ve her yıl geleneksel hale gelen ‘Nike Halı Saha Ligi’ Osmaniye’de başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı ve Nike tarafından organize edilen Nike Halı Saha Ligi, Osmaniye’de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde Çenetler Halı Sahada oynanan karşılaşmalar ile başladı.
Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Her yıl geleneksel hale gelen Nike Halı Saha Ligi, 20 Ekim – 01 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Liseler ve Büyükler olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilen turnuvalarda; Liseler 1998 – 2002 doğumlu, Büyükler 1981 – 1997 doğumlu kişilerden oluşmaktadır. Nike Halı Saha Ligi’nde mücadele edecek takımlar 6 as 4 yedek oyuncudan oluşacak. Maçlar 15’er dakikalık 2 devre halinde oynanacak. Beraberlik durumunda seri penaltı atışlarına geçilecek. Osmaniye’de 12 takımın müracaat ettiği turnuvalarda 8 Lise takımları ve 4 Büyükler takımları kendi kategorilerinde birbirleriyle kıyasıya mücadele edecekler. Kategorilerinde 1’inci olan takımlar ilimizi temsil etmek için bir üst tura katılmaya hak kazanacaklar” denildi.

Açılış müsabakasını Spor Şube Müdürü Arif Özsarı, Nike Halı Sorumlusu Altan Tufan, Servet Köylüoğlu, öğretmen ve öğrenciler izledi.

Ali Celal KAYMAK