NEVŞEHİR’LİLER, HEMŞERİLERİ OKÜ REKTÖRÜNE “HAYIRLI OLSUN”  ZİYARETİNDE BULUNDULAR

 

OKÜ ZİYARETOKÜ’nün Nevşehir’li Rektörü Prof. Dr. Murat  Türk’ü ziyaret eden hemşerileri yeni görevinde başarılar dilediler.Türk, anlamlı ziyaretin kendisini çok sevindirdiğini belirterek hemşerilerine  teşekkür etti.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk’e hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor.

Bu kapsamda önceki gün de  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk’e memleketi Nevşehir’den misafirleri geldi.

Nevşehir Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen İl Başkanı Mustafa Uğur, Şube Sekreteri Nail Demirtaş, Şube Mali Sekreteri İlhami Genç, Hemşerileri Prof. Dr. Murat Türk’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Ziyarette Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Osmaniye İl Başkanı Ahmet Kandemir, Şube Teşkilatlandırma Sekreteri Tahsin Şentut, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Türk Eğitim Sen Başkanı Fatih Mehmet Gizlice, Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Buğra Çelik’te bulundular.

NEVŞEHİR’Lİ OLARAK GURUR DUYDUK

Hoş bir sohbet ortamında geçen ziyarette hayırlı olsun temennileri ileten Mustafa Uğur, bir Nevşehirli olarak gurur duyduklarını söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren OKO Rektörü Prof. Dr. Murat Türk te hemşerilerine bu anlamlı ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

PROF. DR. MURAT TÜRK KİMDİR?

1971 yılında Nevşehir’de dünyaya gelen Prof. Dr. Murat Türk, 1993 senesinde Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirdi.

Prof. Dr. Murat Türk, 1993 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümün de Araştırma Görevlisi olarak akademik hayatına başlangıç yaptı.

1995 senesinde Yüksek Lisansını, 1998 yılında doktorasını Çukurova Üniversitesi’nde tamamlayan Türk, Niğde Üniversitesi’nde 1998 yılında Yardımcı Doçent, 2007 yılında Doçent ünvanlarını aldı.

2013 yılında Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde Profesör ünvanını aldı.

2014 yılında Amerika Birleşik Devleti Kansas Eyaletinde Wichita State University’de YÖK’ün Öğretim Üyesi ve Araştırmacı Yetiştirme Programı kapsamında akademik çalışmalarda bulundu. Pek çok ulusal ve uluslar arası yayında makaleleri, bildirileri, kitapları ve kitaplarda bölümleri bulunan Prof. Dr. Murat Türk 2010-2012 yılları arasında Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Dış İlişkiler Kurum Koordinatörlüğü, OKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcılığı, 2010-2014 yılları arasında Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanlığı ve 2012- 2014 yılları arasında Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü ve OKÜ Rektör yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Hasan KILIÇ