NAKŞİ GECESİ’NİN SUNUCULUĞUNU ÖĞRETMEN İBRAHİM ÖZDEMİR YAPTI

 

ÖZDEMİROsmaniye’yi ayakta alkışlanan  programı ile başarı ile temsil eden İbrahim ÖZDEMİR; İstanbul dönüşe duygularını “ Dualarla gecenin güzel anı, manevi değeri çok yüksek olan program Yusuf EZEL Efendimizin dualarıyla son buldu.Gerçekten çok güzel bir etkinlikti.Osmaniye’yi yine Türkiye çapında düzenlenen bir etkinlikte gündeme taşımanın heyecanı ve sevincini yaşadım” dedi.

 

Osmaniye’nin Turizm elçisi emekli öğretmen İbrahim ÖZDEMİR,  İstanbul Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde YUSUFİYYE KÜLTÜR VAKFI’NIN düzenlemiş olduğu Nakşi Gecesine katıldı.

Geceye katılanların şehitlerimizin ruhuna birer fatiha bağışlamasıyla program başladı . İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Ku’ran tilaveti ile devam etti .
Yusufiye Kültür Vakfının kurucusu ve Kardeşlik Kültür ve Dayanışma Yörük Türkmen derneğinin onursal başkanı Yusuf Ezel Efendinin , Nakşi Tarikatının önem ve özelliklerini anlatan anlamlı mesajlarıyla dinleyicilerin alkışlarına rağmen çoşku içinde sürdü .
Gecede şiirler ,kasideler , naatlar okundu .
Yusufiye Kültür Vakfının ilahı sanatçıları dinleyicilerin , ve izleyicilerin beğenisini kazanacak ilahiler seslendirdiler .
RADYO Yusufiye’den de canlı aktarılan program çoşku içinde devam etti.
Programda ayrıca Nakşi tarikatının kurucusunun Şahı Nakşibedi’ Hazretlerinin  hayatı ilerleyen saatlerde tiyatro ile anlatıldı.
Programın sunuculuğunu da üstlenen Düziçili Şair İbrahim Özdemir, birbirinden akıcı coşkulu şiirlerinden kesitler sunarak geceye renk kattı ve ve uzun süre ayakta alkışlandı.
Programa katılan kişilerin  program sonunda hazırlanan slayt gösterileri ile geceden büyük bir haz aldıkları dikkati çekti.
Yüklü bir program olmasına rağmen gecenin geç saatlerine kadar akıcı bir şekilde geçti.
Osmaniye’yi ayakta alkışlanan  programı ile başarı ile temsil eden İbrahim ÖZDEMİR; İstanbul dönüşe duygularını “ Dualarla gecenin güzel anı, manevi değeri çok yüksek olan program Yusuf EZEL Efendimizin dualarıyla son buldu.Gerçekten çok güzel bir etkinlikti.Osmaniye’yi yine Türkiye çapında düzenlenen bir etkinlikte gündeme taşımanın heyecanı ve sevincini yaşadım”şeklinde dile getirdi. Hasan KILIÇ