MURAT ÖZKARDEŞ, REFERANDUMU DEĞERLENDİRDİ

 

Murat Özkardeş referandumu değerlendirdi“Milletimiz 16 Nisan Pazar günü verdiği karar ile daha güçlü bir Türkiye için ilk adımlarını attı” diyen Murat Özkardeş, “Evet kararı ile hantal devlet yapısından kurtulmaya yönelik büyük bir adım atıldı; ülkeyi yönetmek iki dönemle sınırlandırıldı ve ülke idaresinde çift başlılığa son verildi” dedi.

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Osmaniye Şube Başkanı Murat Özkardeş, referandum ile ilgili açıklama yaptı. Ekonomik istikrarın, yatırımların ve ekonomik canlılığın devam etmesi için milletin sandıkta gereken cevabı verdiğini söyleyen Özkardeş, “Türkiye’nin büyümesini hazmedemeyenlerin geçen yıl planlamaya çalıştıkları darbe kalkışması, milletin güçlü iradesi karşısında yerle bir olmuştu. Ülkemizi yıpratma girişiminde bulunmaya devam edenlere gereken cevabı yine milletimizin iradesi verdi” dedi.

“Milletimiz 16 Nisan Pazar günü verdiği karar ile daha güçlü bir Türkiye için ilk adımlarını attı” diyen Murat Özkardeş, şunları söyledi: “Evet kararı ile hantal devlet yapısından kurtulmaya yönelik büyük bir adım atıldı; ülkeyi yönetmek iki dönemle sınırlandırıldı ve ülke idaresinde çift başlılığa son verildi. Sözü ve kararı gerçek sahibi olan milletimiz halk oylaması ile eline aldı. Bundan sonra her türlü müdahaleye karşı ülkemiz daha güçlü olacaktır. Evet kararı ile ülke sorunları karşısında milletin temsilcilerinin elini kolunu bağlayan zincirlerin de kırılacağına inanıyoruz.”

İstikrar ve güveni arttıracak ve gerek yurt dışında gerekse yurt içinde ekonomik göstergeler açısından olumlu bir seyre yol açacağını belirten Özkardeş, “İş dünyası olarak beklentimiz; yeni anayasa onayını müteakip hükümetimizin bütün gücünü Türkiye’nin ekonomik büyümesine ve mali politikalarına vermesi yönündedir. Bu kapsamda da kısa vadede olumlu havanın içeride ve dışarıda ekonomik göstergelere yansımasını bekliyoruz” diye konuştu.

Ali Celal KAYMAK