Minik öğrencilere Doğal Afet Eğitimi verildi ve Deprem Tatbikatı yapıldı

 

2İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü tarafından merkez 23 Nisan Anaokulu’nda sabahçı ve öğlenci grup öğrencileri ve öğretmenlerine “Doğal Afet” konulu eğitim verildi.

Öğrencilerin yoğun ilgisi ve okul öğretmenlerinin ve çalışanlarının misafirperverliği ile gerçekleştirilen eğitimde; okul öncesi öğrencilerine afet öncesi, sırası ve sonrası alınması gereken tedbirleri, hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, aile afet planlarının nasıl olması gerektiği, ilimizde ve ülkemizde meydana gelen afet türleri hakkında uygulamalı bilgiler verildi. Eğitimin ardından yapılan deprem tatbikatı ile “Afete Hazır Osmaniye” ve “Afete Hazır Okul” projesi kapsamında bir okulumuz daha olası bir depreme karşı hazır hale geldi.

AFAD Müdürü Serhat Bulut, “Okul öncesi öğrencilerinin seviyesine indirgeyerek gerçekleştirdiğimiz eğitimde; ekip olarak temel düzeyde afet bilincini vermenin ve özellikle deprem konusunda oluşturduğumuz farkındalığın mutluluğunu yaşadık. Aynı zamanda acil çağrı numaramız olan ALO AFAD 122’nin de öğrencilerin zihninde yer edinmesini sağladık. Yapılan eğitim ve tatbikatta bize her türlü kolaylığı ve desteği sağlayan 23 Nisan Anaokulu öğretmenlerine ve tüm çalışanlarına teşekkür ederiz” dedi.

Ali Celal KAYMAK