Minik Öğrenciler Somuncubaba Cami’ni ziyaret ettiler

 

5Somuncubaba Cami 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrencileri, öğretmenleri ve bakıcıları ile birlikte Somuncubaba Cami’ni ziyaret ettiler.

Somuncubaba Cami İmam Hatibi Ömer Bahçeci, 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrencilerine çeşitli hediyeler takdim ederek, Cami hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Bahçeci teşekkürü, hamdı, şükrü anlatarak; bizlere sonsuz hediyeler, nimetler veren Allahu Teala’ya hamd etmek, teşekkür etmek gerektiği vurgusunu yaptı.

Adeta çocuklarla çocuk olan Bahçeci, “Yüce Allah’ın bizlerin istifadesine sunduğu sayısız ve sonsuz nimetler için namaz kılarak, Allah’ı çeşitli vesilelerle anarak, teşekkür etmemiz gerekmektedir. Namaz kılmamız, güzel ahlak sahibi olmamız, bizleri yoktan var eden Yüce Allah tarafından istenmektedir. Bu sebepten kızlar anneleri ile erkekler babaları ile camiye gelerek namaz kılarlar. Camiler Allah’ın evleri konumundadır. Beytullahın Şubeleridir. Camiye gelemediğimiz zamanlarda da namaz vakti girince namazlarımızı kılmak zorundayız” diye konuştu.

Çocuklar da elleri boş gelmemişlerdi. Elleriyle şekillendirdikleri cami resimlerini Somuncubaba Cami İmam Hatibi Ömer Bahçeci’ye hediye ettiler.

Ziyarete gelen çocuklara teşekkür eden Ömer Bahçeci; “Allah rızası için, Allah’ın rızasına uygun nesiller yetiştirip emek sarfeden öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını Yüce Dost Allahu Teala’dan diliyoruz. Yüce Yaradan emek sarfeden tüm dostlardan razı ve memnun olsun inşallah” dedi.

Ali Celal KAYMAK